אאא

פרסום ראשון: בימים האחרונים נפגשו ח"כים בכירים במפלגות החרדיות עם גורם מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כאשר בפגישה השתתף גם גורם בכיר ב'יש עתיד', במטרה לנסות ולהבין מהו התקציב המתגבש בימים אלה בעקבות הגירעון הקשה אליו נקלעה מדינת ישראל, ולאור המצב בו החרדים אינם בקואליציה. 

במהלך הפגישה, הוברר לח"כים החרדים, כי מדובר בגזירות קשות, שעלולות להטיל מכה של ממש על עולם התורה, ובשל כך החליטו לנקוט באקטים צעקניים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וממשלתו החדשה.

בין הגזירות שהובררו לח"כים החרדים, היה קיצוץ דרסטי בקצבאות, דבר שעלול לפגוע בפרט בציבור החרדי ובשכבות החלשות שחלק גדול מהכסף המגיע אליהם הינו מאותן קצבאות שקוצצו כבר בעבר. 

החכ"ים החרדים הבהירו לגורמים בליכוד, כי בעקבות הצעד, המפלגות החרדיות לא יוכלו לשבת בשקט באופוזיציה, ואכן, היום קיימו חברי הכנסת החרדיים מספר פרובוקציות במהלך טקס הצגת והשבעת הממשלה החדשה. 

המחאה בהשבעת הממשלה - "רק פתיח"

גורם פוליטי שהיה מעורה בפגישה אמר ל'כיכר השבת': "החכ"ים החרדים יצאו מאותה פגישה אבלים וחפויי ראש, הפעם כשהם אמרו 'גזירות' הם ידעו שלא מדובר בעוד קלישאה, אלא בצעדים שבאמת עלולים להוות מכה קשה עבור הציבור החרדי". 

יצויין, כי הנציגים החרדים עמדו בהבטחתם שלא לשבת בספסלי האופוזיציה בשקט, וכדוגמא לכך, יצאו החכי"ם החרדים מהמליאה במהלך הצגת הממשלה על ידי בנימין נתניהו, כשהם ממלמלים "יהודי לא מגרש יהודי" כפרפרזה לסלוגן שאומץ על ידי רבים מבוחריו של נפתלי בנט בתקופת ההתנתקות. 

במקביל, ח"כ משה גפני קרע מעל דוכן הכנסת את דפי המשא ומתן הקואליצוני של יש עתיד והליכוד ביתנו. 

במפלגות החרדיות אומרים כי הצעדים הצעקניים אמש (שני) היו רק "פתיח" לפעולות שיבצעו במפלגות החרדיות מספסלי האופוזיציה.

בימים הקרובים צפוי להתקיים דיון שיעסוק בנושאים תקציביים. ל'כיכר השבת' נודע, כי בכוונת חלק מהפוליטיקאים החרדיים למשוך את הדיון אל תוך הלילה כאות מחאה נגד הכוונה לפגוע בתקציבים עבור המגזר החרדי. 

"הם עוד יתחרטו שאנחנו באופוזיציה"

"זה היה רק הפרומו. נוכיח לכולם שאנחנו יודעים להילחם כמו אריות ולא נרתע מכלום. מתחילת המשא ומתן אמרנו שאנחנו לא נרתעים מישיבה באופוזיציה ושלא לשלטון נולדנו, נכון זה יהיה קשה. אבל נוכיח שניתן לעשות זאת גם באופוזיציה" אמר בכיר ב'יהדות התורה' לכיכר השבת'.

לדברי גורמים בכירים בסיעה, ח״כ משה גפני יתמקד בכל נקודות החולשה של הממשלה החדשה ויבדוק לעומק להיכן הולכים התקציבים של קואליציית נתניהו-לפיד- בנט. "הם מעיזים לדבר על הדרת נשים כשהממשלה שלהם מונה בקושי 4 נשים. הם מדברים על סחטנות כשכולנו ראינו את הדרישות המופרזות במהלך המשא ומתן הקואליציוני. הם מדברים על ביזבוז כספים? אנחנו נוכיח כמה בדיוק מוציאה הממשלה על שמירת חוות מבודדות ביהודה ושומרון והגנה על מאחזים נידחים".

"הם עוד יתחרטו שאנחנו יושבים באופוזיציה. שנים לא ראתה הכנסת אופוזיציה לוחמנית שכזאת ואנחנו נקים אותה מחדש". מבטיחים הגורמים בסביבתו של גפני.

לדבריהם, חלק מחברי הסיעה יופקדו על מציאת הסעיפים הבעייתיים בתקציבי הממשלה החדשה וחלק יתמקדו דווקא בנאומים פולמוסיים כפי שראינו במהלך השבעת הממשלה, "אבל אף אחד לא יישאר ללא תפקיד. כולנו נפעל להפלת ממשלת הזדון ושנאת הדת במהרה. מה שהיה היום זה רק התחלה, ואנחנו נפעל במלוא הכוח" הם מבטיחים.

גורם אחר בסיעה אומר בציניות "לפיד ובנט חושבים אולי שלא עשינו צבא. אבל הם לא יבינו מאיפה זה מגיע להם. נתקוף מהאוויר מהיבשה ומהים. נתקוף בעוצמה בלי להירתע".

ביהדות התורה מסרבים לחשוב על היבטים פחות חיוביים של מה שהתרחש היום בכנסת וטוענים בתוקף כי רק כך הציבור בישראל יבין את הנחישות של נציגי הציבור להגן על עולם התורה. "עברנו את השלב של ההתייפייפות והנסיון למצוא חן בעיני מישהו. כעת אנחנו במלחמה והמטרה שלנו היא לנצח בה". מסכמים הגורמים.