אאא

גבעת זאב הולכת לפילוג חרדי? אחרי שבשעות הערב המוקדמות אמש (שני) הושגה הסכמה בין מפלגת 'יהדות התורה' למפלגת ש"ס על ריצה משותפת תחת השם 'שס"ג', בשעות הלילה הופר ההסכם מצידה של ש"ס ובכך הפכו את האחדות לפילוג.

לפי ההסכם שהופר, במקום הראשון הוצב רפאל מזרחי הנמנה על ציבור הספרדים אך משמש כאיש דגל התורה. במקום השני הוצב שלמה בריזל נציג חסידות קרלין המונה מאות משפחות במועצה. במקום השלישי הוצב חיים וינגרטן המשמש כראש אגף המבצעים בארגון זק"א. במקום הרביעי הוצב יוסי מועלם, נציג ש"ס. ובמקום החמישי, נחום גליס בנו של העסקן הירושלמי ישראל גליס, שבעקבות ביטול ההסכם יוקפץ למקום הרביעי.

סמוך לחצות הלילה, במשרדי 'דגל התורה' קיבלו שיחת טלפון מלשכתו של אריה דרעי יו"ר ש"ס, על הקו היה אחד מעוזריו של היו"ר שהודיע להם על ההחלטה שלא לקבל את ההסכם. "המקורב אמר לנו כי דרעי מתנגד שנציג סיעתו יוצב במקום הרביעי", משחזר חיים וינגרטן בשיחה עם "כיכר השבת" את שיחת הטלפון.

וינגרטן לא מבין מדוע החליטו בש"ס לבטל את ההסכם שנחתם עימם שעות קודם לכן. "הם קיבלו מקום ריאלי ומכובד והם לא לוקחים אף סיכון מצידם כי מדובר במקום בטוח", הוא טוען.

"חשבנו שנתמודד יחד אך לצערי לעת עתה זה לא יקרה", אומר וינגרטן ומותח ביקורת נגד ש"ס שגורמת למחלוקת במקום שבו התושבים מכלל האוכלוסיות מתגוררים זה לצד לזה. "חבל שדווקא בגבעת זאב שבו חיים באחדות זה לצד זה - ספרדים ואשכנזים חסידים וליטאים, מגיעים למצב של מחלוקת מיותרת", אומר וינגרטן.

ב'דגל התורה' מסבירים מדוע הציבו מלכתחילה את נציג ש"ס במקום רביעי, ואומרים כי "ש"ס הצטרפו אלינו אחרי שהגשנו את הרשימה, אחרי שסיכמנו עם כל הנציגים האשכנזים, וזה המקום הריאלי היחיד שנשאר -  אנחנו מצטערים וחבל".

לדברי הנציג השלישי ברשימה, אין מקום למו"מ נוסף ולדעתו מדובר על מלחמת כבוד: "אין כאן עניין של מו"מ אלא הנסיבות והמקום שהם קיבלו לא נותנים סיבה שנגיע עימם לדין ודברים, הכול כבר סוכם וחתום. בנושאים שהיינו צריכים לוותר עשינו זאת. זה פשוט עניין של כבוד ובכבוד אני לא מבין. הכול עניין של אגו", אומר וינגרטן.

במפלגה האשכנזית סבורים כי מצביעי ש"ס יצביעו דווקא למפלגתו של ראש המועצה ולא למפלגתם גם אם יתמודדו עצמאית. "אין להם מנדט בעיר משום שיש ציבור ספרדי בעיר שמצביעים לרשימה של ראש המועצה יוסי אברהמי שהוא בקשר אישי עם כל תושב ותושב ולכן סביר להניח שהם יצביעו לו", טוענים ב'דגל התורה'.

"הוא אדם דתי השומר על קלה כבחמורה", הם מוסיפים, "במהלך כל הקדנציה הנוכחית הוא עזר לחרדים ולדתיים ומשום כך הציבור הספרדי בש"ס יבחר בו".

תגובת ש"ס לא התקבלה עד לשעת פרסום הכתבה.