אאא

לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן, אשר כלל לאחרונה גם עיצומים נרחבים בענפים נוספים במשק הישראלי, הודיעו משרד התקשורת והאוצר במסיבת עיתונאים שקיימו בשיתוף עם ההסתדרות ונציגי חברת דואר ישראל, כי התקבל הסכם למהלך רפורמות בחברה. וכתוצאה מכך, כל העיצומים מבוטלים באופן מיידי.

שר התקשורת הציג במסיבת העיתונאים את עיקרי ההסכם שנחתם, ואשר כאמור, תוביל לרפורמות בחברת הדואר. שיתבטא בעיקר בשיפור משמעותי של שירות הלקוחות של החברה. כמו גם התאמתו לעידן הדואר האלקטרוני, אשר נדמה שתפס את דואר ישראל בהפתעה.

כך נקבע, כי יורחבו שעות הפעילות של סניפי הדואר והאשנבים, אשר מספקים את שירות הלקוחות הפרונטלי של הדואר. והן יהיו פתוחות באופן רצוף החל מהשעה שמונה בבוקר, ועד לשעה שמונה בערב. מה שלדברי מרד התקשורת, יאפשר לאזרחים להגיע לסניפים בשעות נורמליות יותר, מבלי לוותר על שעות העבודה.

כמו כן, נקבע כי זמני ההמתנה בסניף ,לא יעלו על יותר מ-10 דקות ללקוח ביום. מהלך אשר יושג על ידי תגבור האשנבים, כמו גם בעקבות העובדה שהסניפים יהיו פתוחים שעות ארוכות יותר.

יוצבו מכונות אוטומטיות לחלוקת דברי דואר, ללא צורך בהמתנה לאשנב כלל, ובזמני פתיחה מורחבים יותר. כמו כן יורחבו שירותי דואר גם לחנויות נוחות וכדומה. שם יחלקו את דברי הדואר, ויספק שירותי דואר בסיסיים.

בשורה לרוכשים מחו"ל

אם בעיצומים האחרונים, הנפגעים העיקריים היו ישראלים אשר מבצעים רכישות בזירות המסחר המקוון, והמוצרים נתקעו לעתים לשבועות ארוכים. אך כעת ישמחו בוודאי לשמוע כי כאשר תיכנס הרפורמה לתוקף, יוכלו לקבל את רוב המוצרים ישירות לבית, במקום לאסוף אותו מהסניף, כמו שהיה נהוג היום.

זאת בעקבות ההסכם שיחייב מעתה את דואר ישאל לבצע משלוח עד הבית לדואר רשום, גם לדברי דואר במשקל גבוה משמעותי. (טרם נמסר מהו המשקל המרבי לביצוע משלוח מדלת לדלת). מהלך שגם יקל על העומסים בסניפים, מכיוון שפחות לקוחות יבואו לאסוף את דברי הדואר מהסניפים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גם הדואר שישלח לא ילך לאיבוד בקלות רבה כמו שלצערנו קורה היום, זאת בעקבות אמצעי ניטור טכנולוגיים רבים וחדשים יותר, שיכנסו לשימוש חברת דואר ישראל.

1200 עובדים יפוטרו

במהלך השנים הקרובות יפוטרו כ-1200 עובדי חברת דואר ישראל, בהליכי צמצום וייעול שאושרו בהסכם. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הצהיר במסיבת העיתונאים כי מנע פיטורים של כ-1500 עובדים שביקשו במשרד האוצר לפטר או להחליף ללא סיבה משמעותית.

על מנת לממן את צעדי הייעול אשר מחוייבים מכורח המציאות האלקטרונית החדשה. החליטו במשרד האוצר למכור עד 20 ממניות חברת דואר ישראל, לאנשי עסקים פרטיים. אשר יוכלו גם לסייע ולהועיל בהליכי הייעול הדרסטיים שמתכננים בחברה. כאשר באוצר מצהירים  כי בשנים הקרובות ינפיקו את חברת דואר ישראל בבורסה, ויהפכו אותה לחברה ציבורית הנשלטת על ידי הציבור, במקום חברה ממשלתית.

שר התקשורת גלעד ארדן: "דואר ישראל יספק שירותים טובים יותר באופן שיצמצם את הצורך של הציבור להגיע לסניפים הדבר המרכזי הוא השירות שאזרחי ישראל יקבלו קבענו את העקרונות לקיצור זמני ההמתנה בסניפים, דאגנו לפתיחה רצופה של הסניפים גם בשעות אחר הצהריים והערב, באופן שכל אדם יוכל לתכנן את זמני ההגעה לדואר בזמן שנוח לו. הגענו להסכמות עם העובדים על הגדלה משמעותית של דברי הדואר לבתים עתיד חברת הדואר נמצא במסחר המקוון"