אאא

למעלה מ-20 אלף איש נטלו אמש (שלישי) חלק במעמד האדיר לגומרה של תורה בגבעת התחמושת בירושלים, לחגיגות סיום הש"ס המרכזי במחזור 'הדף היומי'.

במעמד השתתפו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שסיים את הש"ס, מרן פוסק הדור הגר"ש וואזנר, האדמו"ר מבעלזא, האדמו"ר מערלוי שהחל את מחזור הלימוד החדש, ושורה נכבדה של אדמו"רים, ראשי ישיבות ורבנים.

אחד הרגעים המרגשים במעמד היה בשעה שהוקרנה על-גבי מסכי הענק מצגת אומנותית ומושקעת, תחת השם "הסנדלר", שיצאה לאור במיוחד לכבוד המעמד.

המצגת מספרת את סיפור חייו של לומדי הדף היומי, יהודי לכאורה פשוט שעסוק כל היום בעבודתו כסנדלר אולם אינו מחמיץ אף שיעור תורה הגורם לו להתעלות ברוחניות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הסנדלר - זו היא הדמות שנחקקה עמוק בתודעתם של רבבות משתתפי מעמד סיום הש"ס המרכזי. "כי בהר סיני נצבו זקנים עם נערים, לומדים מופלגים, פשוטים וגם סנדלרים, ומאז הרשות נתונה לכל, בלי שום נפקא מינא, לבוא ללמוד להבין ולשאול", נאמר במצגת.

במהלך המצגת  שסחפה את לבבות ההמונים, ברגש הנדיר, בביצוע ובהפקה מיוחדת, הוקרנו קטעים נדירים מנאומיהם של גדולי הדור זצ"ל במסגרת סיומי הש"ס בשנים עברו  ובהם מרן בעל ה"אבי עזרי" זצוק"ל ומרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצוק"ל, כ"ק מרן האדמו"ר מויזניץ זצ"ל.

חיים מאיר ולצר, מחברת טיימינג, שהפיק את המצגת אומר ל'כיכר השבת' כי "בהכנתה הושקעו מאות שעות של עבודה רצינית וסיזיפית על מנת לכבד את מסיימי הש"ס העמלים ביום יום לפרנסתם, אולם אינם מוותרים על לימוד הדף היומי בכל מחיר, ואכן התרגשותם של ההמונים הוכיחה כי המאמץ היה משתלם והתוצאה הייתה מושלמת".

צפו במצגת המלאה באדיבות 'טיימינג הפקות'.