אאא

בערב שבת קודש, יומו הראשון של חול המועד סוכות, הגיע משה ליאון, המתמודד לראשות עיריית ירושלים, לביקור אצל גדולי ישראל, מרנן הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי.

ליאון הגיע כשהוא מלווה בחברי סיעת 'יהדות התורה' בעיריית ירושלים - יצחק פינדרוס, יוסי דייטש, ישראל קלרמן, שלמה רוזנשטין, שמואל מילר, שבתי מרקוביץ' ויהודה ארנד.

תחילה ביקר במעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן ששמע ממנו על תוכניותיו אם ייבחר לתפקיד ובירכו בחמימות.

"חשוב מאד שבראשות העירייה יעמוד יהודי שומר תורה ומצוות", אמר הגראי"ל. "צריך שמי שעומד בראשות העיר יבין מהי קדושתה של ירושלים, ואת חשיבותה לעם היהודי. ירושלים היא לא כמו כל הערים, היא דוגמה לכל הערים האחרות, ויש חובה להשתדל שמי שעומד בראשה יהיה יהודי שמבין את החשיבות של העיר".

משה ליאון אמר: "אני מודה על האמון שנותנים בי, ושמח ונרגש מהברכות שקיבלתי". לאחר מכן נישק ליאון את ידיו של ראש הישיבה.

משם המשיכה המשלחת לביתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, וכובדו בכוסית "לחיים".

הגר"ח אמר לנוכחים כי "מי ששומר על השבת - השבת תשמור עליו. בזכות השבת אתה תיבחר לראשות העיר. מי שלא שומר שבת - השבת תיפרע ממנו".

ל"כיכר השבת" נודע כי בסיום שיעור תורני שהתקיים בביתו בערב שבת, התבטא ראש הישיבה באורח נדיר ואמר: "היה אצלי אחד בשם ליאון. הוא רוצה להיות ראש העיר בירושלים, אנחנו עוזרים לו , צריך שגם חילונים יצביעו בשבילו".

"אבל מן הסתם הספרדים החילונים יצביעו בשבילו, לא חושב שהיה פעם ראש עיר ספרדי בירושלים. זה כבוד בשבילם", סיים הגראי"ל את דבריו.