אאא

אנטנה של חברת סלקום שיצאה מכלל שימוש הביאה לחילול שבת.

תושבי שכונה חרדית ברחובות נדהמו לגלות בשבת אחר הצהריים מנוף מבצע עבודות תיקון לאנטנה סלולארית.

אברכים ששאלו את נהג המשאית מה יש לו לעשות בשכונה חרדית בעיצומה של שבת קודש, נענו כי הוא רק עובד, וכי עליהם להפנות את השאלה לחברה הסלולארית.

התושבים זועמים. "למה בשבת? למה? הרי לא מדובר כאן בפיקוח נפש". אומרים התושבים.

לטענת התושבים, העובדים על המנוף היו יהודים. "עצם העובדה שבוחרים לתקן את האנטנה בשבת בשכונה שלנו כבר מפריעה, אבל גם אם נניח והיה מדובר במקרה חרום, מדוע לא לשלוח עובדים גויים", שאלו תושבים נזעמים.

נציין כי ברחובות נשמרת השבת ואין חיכוכים בין תושבי העיר החרדים והחילוניים. "כולם יודעים לחיות פה בשלום", אומר לנו אחד התושבים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מזכיר הוועדה למען השבת אומר ל'כיכר השבת': "הזדעזנו לשמוע שדווקא סלקום המובילה עם המספרים הכשרים, חיללה את השבת לביצוע עבודות תיקונים בעיצומו של יום השבת בשכונה חרדית. תושבי שכונת קרעטשניף אף ניסו למנוע את חילול השבת. מפליא ביותר שסלקום טוענת שבידיה היתר לעבודה בשבת. הדבר הזה חמור שבעתיים. תיקוני אנטנה אינם מסוג הדברים שמוגדרים פיקוח נפש ועליהם ניתנים היתרי עבודה".

מהוועדה למען השבת ביקשו להוסיף כי דווקא מחברה כמו סלקום היה מצופה כי תימנע מפגיעה בציבור החרדי המפרנס אותה. לתקן אנטנה בשבת בשכונה חרדית, הוא גם מעשה לא ראוי וחסר רגישות בעליל.

סלקום כמו כל חברות הסלולר מחוייבת על פי רשיונה וע"פ הנחיות הרגולטור  להעניק ללקוחות כיסוי מלא ורציף של הרשת הסלולרית ולצורך כך נעזרת בקבלנים חיצוניים. מאחר ויש תקלות המוגדרות כ"תקלות חרום" העלולות לנתק אזור שלם מפעילות,  מבצע הקבלן במקרים כאלו תיקון דחוף כפי שמקובל בכל חברות הסלולר על מנת להבטיח תקשורת רציפה גם לאנשי רפואה ובטחון. יצויין כי כל האמבולנסים של מד"א מחוברים לרשת התקשורת של סלקום ביצירת הקשר הרציף בין רכבי החירום למוקד .  כבודה של השבת חשוב ויקר בעיני סלקום והחברה עושה ותעשה רבות למען ציבור שומרי השבת .