אאא

החרדים שוב סופגים הסתה: ימים ספורים אחרי ההסתה נגד האוכלוסייה החרדית בתחנה הצבאית גלי צה"ל, כעת הגיע תורם של חדשות ערוץ 2.

אמש (שלישי) במסגרת סדרת כתבות בנושא ההון השחור בישראל, העיתונאי חיים ריבלין, כתב חברה ורווחה שידר בערוץ 2 כתבה ובה התבטאויות חמורות נגד האוכלוסייה החרדית, בני המיעוטים ותושבי יהודה ושומרון.

במהלך הכתבה הובאו דבריו של עו"ד אלי אור, מהמכללה למנהל, שבה תקף את קבוצות המיעוט בישראל: "בני המיעוטים, החרדים ותושבי יש"ע באופן כללי מצייתים פחות לכלל החוקים בישראל".

יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד וחבר נשיאות הליכוד, הגיב בחריפות בסטטוס שכתב ברשת החברתית פייסבוק: "בשנים האחרונות הסתה נגד ציבורים שלמים הפכה לנורמה. אבל דברי ההסתה והשנאה אתמול במהדורה המרכזית של ערוץ הטלוויזיה הגדול בישראל - עברו כל גבול".

וידר אומר כי ביקשת את התערבותם של משרד התקשורת ואלו יגיבו בחומרה. "מלשכת שר התקשורת נמסר לי כי הם רואים את שידור הדברים בחומרה רבה, וכי יעבירו באופן מיידי את הנושא לטיפול מחלקת האכיפה, שבסמכותה להטיל סנקציות על הערוץ במקרה של פגיעה בטעם הטוב או ברגשות הציבור".

דברים אלו, כאמור, מגיעים שבוע לאחר ההסתה בתכנית "לא רוצים לישון עצמאות", ששודרה בתחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל, שם הושמעו משפטים חמורים נגד הציבור החרדי בכללותו. בתכנית, בהגשת נועה צינמן ותמר עמית יוסף, שוחחו משתתפי הפאנל בנושאי צער בעלי חיים וצמחוניות, ואחד המגישים אמר ללא כל היסוס כי מבחינתו - אם רק הייתה לו אפשרות - הוא היה אוכל בני אדם.

עו"ד אלי אור מסר בתגובה ל"כיכר השבת": "דבר ראשון אני דיברתי על ציות לחוקים ולא על העלמות מיסים, והציות לדיני המס נבדק על כלל האוכלוסייה במשך חמש שנות מס, והציות לדיני המס שבודקים את זה באופן סטטיסטי ביישובים שקיימים בהם אוכלוסיות כמו שפירטתי, מיעוטים או חרדים, הציות במועד הוא פחות מאשר באוכלוסייה הכללית.

"ואני אתן לך דוגמא למשל החברות בישראל צריכות להגיש כל שנה דו"ח לפקיד השומה עד תאריך מסוים ומי שלא מגיש מקבל סנקציות, כשבודקים את הציות במועד, מוצאים שכלל תושבי המדינה מצייתים בשיעור מסוים ולא מצייתים בשיעור אחר, וכשבודקים אותו דבר לגבי יישובים שמוגדרים כיישובים בקטגוריה מסוימת, רואים שאי הציות שם גדול יותר, לכן אי הציות לדיני המס באוכלסויות האלה, לפחות במשך חמש שנים רצופות שנבדקו, הוא פחות מכלל האוכלוסייה".

תגובת חדשות 2 טרם נתקבלה.