אאא

שוב הסתה ברשת הפייסבוק. והפעם: קריאה להתנקש בחייו של מרן פוסק הדור הגר"ע יוסף, ושר הפנים אלי ישי.

משתמש פייסבוק בשם "טניה פישמן", הגיבה אמש לתמונה שהסעירה את הרשת, בה נראתה אישה דתיה המזוהה עם הימין כשמאחוריה נראים פליטים מאריתראה ומסודן, הצעירה הדתיה, כינתה את הסודנים בכינוי גנאי וכתבה "לא כתבו שאסור להצטלם עם החיות המוצגות".

התמונה חוללה סערה ברשת האינטרנט, ואלפי מגיבים גינו את התמונה הפוגענית. 

"טניה פישמן" ככל הנראה טרול (פרופיל מזויף), בחרה למנף את התמונה ולקרוא לא פחות להתנקשות בחייו של מרן הגר"ע יוסף ושר הפנים אלי ישי.

לדברי פישמן: "עד שאף אחד לא יתנקש בחייהם של אלי ישי , הרב עובדיה ושאר הרבנים הכלבים הגזענות תימשך".

צילום מסך

צילום מסך

 

זה לא הפעם הראשונה שנשמעות קריאות הסתה כנגד מרן הגר"ע יוסף. בתשעה באב תשע"א ניצל מרן הגר"ע יוסף שליט"א מניסיון רצח שניסה לבצע מאיר ברנס המוגדר כמעורער בנפשו. 

ברנס המתין במשך ערב שלם ברחבת הכותל, חמוש בזכוכית חדה, ותכנן לדקור את מנהיג תנועת ש"ס בגרונו. למרבה המזל, הרב עובדיה לא חש בטוב באותו ערב, וביטל את הגעתו.

ברנס המאוכזב המתין להזדמנות נוספת, ובינתיים הטיל קללת "פולסא דנורא" על ראש הממשלה נתניהו, ובעקבותיה נשלח להסתכלות בבית החולים הפסיכיאטרי "שער מנשה". מהטלפון הציבורי שם הוא עוד הספיק לשגר איומים על חיי הרב עובדיה יוסף, אך אירוע בין כתלי המוסד קטע את תכניותיו: מאושפז ערבי קרע את תמונתו של הרב מליובאוויטש וברנס דקר אותו בעזרת חתיכת מראה. כעת הוא נתון במאסר, וממתין למשפט באשמת ניסיון רצח.

אלא שבחקירתו במשטרת ירושלים סיפר ברנס על ניסיון חמור בהרבה: "בתשעה באב כבר נסעתי לירושלים, הלכתי כדי להתנקש בחייו של הרב עובדיה" סיפר לחוקרים ההמומים. "ידעתי שהוא בא לכותל המערבי, והמתנתי לו שיבוא לעשות את הקינות, ושמה להתנקש בחייו. תכננתי לבוא, לבקש ממנו כביכול ברכה ולשסף את גרונו עם המראה של התפילין".

לבסוף, כאמור, זממו של ברנס לא עלה בידו מאחר והרב עובדיה ביטל את הגעתו. "הוא דיבר נגד הרבי מליובאוויטש, ואני בתור חסיד של הרבי מוחה על זה שביזו את הרבי, ואני חייב להתנקש בחייו של הרב עובדיה יוסף ואני מתכוון להמית אותו" אמר ברנס לחוקריו.