אאא

אנשי המשלחת הפלסטינית לשיחות בקהיר הודיעו הלילה (רביעי) כי שני הצדדים הסכימו להאריך את הפסקת האש בחמישה ימים נוספים.

קודם לכן, שעתיים לפני סיום הפסקת האש, נשמעו אזעקות באזור אשקלון ויישובי עוטף עזה. לא דווח על נפגעים ולא דווח עלך נזק. רקטה אחת שהתפוצצה בשטח פתוח באזור חוף אשקלון.

עוד קודם לכן, בישראל המתינו לחצות הלילה, אז הייתה אמורה להסתיים הפסקת האש, אך כאמור, עוד קודם לכן נשמעו אזעקות בדרום. בתוך כך, כלי תקשורת בצרפת מדווחים כי הושגה הסכמה להארכת הפסקת האש למשך 72 שעות נוספות.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי דובר חמאס, סמי אבו זוהרי, הכחיש כי נורו רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל.

בתוך כך, המשלחת הישראלית לשיחות המשא ומתן בקהיר עם ארגוני הטרור בעזה, שבה לישראל, כאשר עדיין לא ברור לאילו הבנות הגיעה המשלחת עם המשלחת הפלסטינית.

ראש ממשלת חמאס לשעבר בעזה, איסמעיל הניה, אמר מוקדם יותר בנאום מוקלט ממקום מחבואו ברצועה כי "איומי מנהיגי האויב גורמים לנו להגדיל את המחויבות שלנו לדרישות בני עמינו. הסכם רגיעה יושג רק לאחר כשבראש ובראשונה יוסר המצור מעל עזה .אנחנו תומכים במשלחת בקהיר ובטוחים שהיא לא נענית לסחיטה".

על פי הדיווחים בכלי התקשורת השונים בעולם, נראה כי דווקא חלה התקדמות במשא ומתן, כאשר גורם בחמאס כבר הודיע הערב כי חתימת ההסכם קרובה מתמיד. עם זאת, גורמים בכירים יותר בארגון לא אישרו את הדברים.

למרות הכל, עדיין לא ברור מה האינטרס של ארגון הטרור חמאס לחדש את הירי לפני מועד תום הפסקת האש, כאשר ברור כי בעולם שוב יאשימו את הארגון בהפרת הפסקת האש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מוקדם יותר היום, צה"ל החל להעביר כוחות משטחי הכינוס לשטחי ההיערכות סמוך לגבול הרצועה. מדובר בצוותי שריון הנדסה וחי"ר, שנשארו בכוננות באזור. בנוסף, צה"ל החל בגיוס מילואים חלקי לחטיבות הסדירות.

בחמאס איימו כי במידה וישראל לא תענה לדרישות שהעלו במשא ומתן הארגון יחדש את הירי לעבר ישראל.

בהודעה שפרסם חמאס אחר הצהריים נאמר כי "אנחנו ניצבים כעת בפני שעות של הכרעה וכל האופציות פתוחות כרגע. לא נסכים להארכת הפסקת האש אם לא תושג התקדמות ממשית במשא ומתן בקהיר".

גורם פלסטיני אמר לסוכנות הידיעות הטורקית כי מצרים אמנם ביקשה באופן רשמי מכל הפלגים הפלסטיניים להאריך את הפסקת האש ב-72 שעות נוספות, אך ארגוני הטרור עדיין לא הגיבו באופן רשמי לבקשה המצרית.