אאא

בעיר התורה והחסידות "בני ברק" המונה יותר מ-160.000 אלף תושבים – רובם חרדים, מתמודדות מספר מפלגות המוגדרות כחילוניות הן בהשקפתם, והן בשינויים אותם הם רוצים להוביל.

ערב הגשת הרשימות, התייצבנו בקומה הראשונה בבניין העירייה ברחוב ירושלים, לשם הגיעו בזו אחר זו המפלגות השונות, רובן אנונימיות. בשולחן הקבלה ישבו להם נציגי מפלגת לח"ם המייצגים את תושביה החילונים של שכונת 'פרדס כץ' השוכנת בצפון העיר - שכונה שבה מתגוררים לא מעט חרדים.

"החילונים וחובשי הכיפות הסרוגות יצביעו עבור המפלגות הללו", כך מעריכים נציגי הרשימות החילוניות המתמודדות למועצת העיר.

"אנחנו רוצים לעשות שינוי, אנחנו לא נגד החרדים" אומר נציג מפלגת לח"ם ומצביע לעברו של דוד דרעי, בעל חזות חרדית, המתמודד גם הוא למועצת העיר באופן עצמאי.

ככל שהשעות חלפו, המתח גבר. נציגי מפלגת 'הליכוד' הגיעו שעה לפני סגירת הרשימות, לאחר כמה דקות נשמע קולו של הנציג הליכודניק אומר לחברו ממפלגת המפד"ל, "אמרתי לך שאני מוכן לריצה משותפת". מדיבורים למעשים, "בוא נשב בחדר צדדי". השיב נציג המפד"ל.

הנציגים הללו בטוחים בניצחונם, וחלוקת התפקידים החלה עוד בטרם הגישו את הרשימות, "גם אם נקבל רק מנדט אחד, אז נקיים רוטציה, ונדרוש את ראשות הוועדה לתכנון ובנייה". את המו"מ על התפקיד הם ניהלו בעוד שבקומה השנייה, חנוך זייברט המועמד המוביל לראשות העיר, סיכם עם אברהם רובינשטיין, ראש העיר הנוכחי, כי התפקיד מיועד לו.

אחרי יותר משעה של מו"מ שהתנהל בחדרו של אברהם טננבוים, דובר ומזכיר העירייה, הצדדים לא הגיעו להסכמה וחזרו להחלטה שהתקבלה טרם כניסתם לבניין, רצים בנפרד

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יעקב וידר חבר נשיאות ומרכז הליכוד, שסחף עמו את המפלגה לדרוש בחירות בעיר, אומר ל"כיכר השבת" כי מבחינתו הם כבר ניצחו, "העבודה המאומצת, ההתעקשות והאמירה החד משמעית כי עיר הבירה החרדית זכאית גם היא לכך שנציגיה יבחרו על ידי תושביה ולא על ידי עצמם. הוכתרה בניצחון. תחילה היינו כקול קורא במדבר אבל ההתמדה הייתה שווה".

יהודה כהן, יו"ר מפלגת העבודה אומר כי בכוונתו להמשיך את דרכו של היו"ר הקודם ששירת גם את תושבי העיר החרדים, "מפלגת העבודה במשך כל השנים הייתה בעיר, דוד זכות ז"ל הוביל את המפלגה במועצת העיר והוא שירת את כולם כולל את החרדים ואת אותה מטרה שמנו לעצמינו. אנחנו ממשיכי דרכו".

כהן מסביר מדוע הוא בטוח בהיותו חבר מועצה בבחירות הקרובות: "אל נשכח שבתוך ב"ב הצביעו למפלגתנו כ-900 איש, ישנם אנשים נוספים שמכירים את המועמדים ובלי קשר לחרדים נקבל את התמיכה מאנשים אחרים".

"התושבים פוגשים אותי ברחוב ואומרים לי יהודה אם אתה מועמד אנחנו תומכים בך אישית" אומר כהן. עם התמיכה הזו הוא בטוח בניצחונו, "אנחנו מאמינים ומייחלים שאכן יתגשם החלום ונקבל מנדט".