אאא

העדה החרדית מתייחסת לראשונה למעצרה של האישה החרדית מקריית מלאכי על-ידי המשטרה הצבאית לפני מספר שבועות. המכתב נכתב בטרם נודע על שחרורה ביום חמישי שעבר. 

"זה כבר כמה שבועות שאישה חרדית נתונה במעצר עקב אי התייצבותה לדחיית שירותה הצבאי, בעוון זה נעצרה ואף הוארך מעצרה", נכתב במודעות שהופצו בירושלים בשם העדה החרדית.

"אין זה מעצר של אשה בודדת מסוימת ובלתי מוכרת לציבור, כי אם בדיקת דופק לבה של היהדות החרדית באשר היא, לראות איך תגיב למעשים כאלו, האם תתקומם מול העוול המשווע.

"הבדיקה הזאת, כפי שגורמים מסויימים הודו כבר, היא מבחן עמידותה של היהדות החרדית מול מגמות השלטון לבולל את היהדות החרדית בכור ההיתוך החילוני, להכניס בכח את הצבא והשרות הלאומי לתוך שורותה של היהדות החרדית.

"אם נשתוק עתה מה נענה ליום מחר- כי הלא בראותם את שתיקת הציבור מכינים תןכנית המשך היל"ת, וכך יתקדמו צעד אחרי צעד חס ושלום.

"חובתינו עתה להתנער מאדישותינו ולהקים קול זעקה ומחאה אדירה, לומר לאנשי השלטון 'העולה על רוחכם הלא לא תהיה', העדה החרדית".

כזכור, כפי שדיווחנו, ביום חמישי שעבר - לאחר מספר שבועות מאחורי סורג ובריח, שוחררה העריקה החרדית מהכלא הצבאי שבה היתה עצורה, לאחר שזכתה לחנינה מראשי אכ"א.

הכל החל לפני מספר שבועות, אז הגיעה האישה לכלא 4 במטרה להסדיר את הפטור מהצבא, לקראת טיסה לניו-יורק, אולם אז האישה נעצרה במפתיע.