אאא

וזו כבר הופכת להיות שגרה של שבת, שגרה של הפגנה, אלא שהפעם המחאה היא לא רק על כבוד השבת, אלא גם, ולא פחות - מחאה על ההתעללות שעברו בשבוע שעבר העצירים החרדים במגרש הרוסים.

בשל כך, החליטו בעדה החרדית, כי השבת יתרחבו ההפגנות ויתקיימו כמעט לכל אורכה של השבת, החל מקבלת שבת ועד להפגנת אחר הצהרים הקבועה המסתיימת במוצאי שבת. המטרה המוצהרת הפעם הינה: הענשת משטרת ישראל, באמצעות העסקתה מסביב לשעון.

ההפגנה הראשונה תהיה בליל שבת, כאשר כבר בשעה 7:30 יתאספו המפגינים ברחבת מאה שערים, ויעשו את דרכם לעבר חניון קרתא, שם יתפללו קבלת שבת ומעריב. אולם גם בסיום התפילה ועד ל-12 בלילה, יישארו במקום משמרות מפגינים.

גם בשבת בבוקר, החל מן השעה 9:00 תתחיל במקום המחאה, כאשר בהמשך יגיעו המונים לקיים במקום תפילות מוסף. ההפגנה שלאחר מכן, תהיה בשעה הרגילה 5:00 אחה"צ, כאשר בין לבין תהיה במקום כל העת נוכחות קבועה של מפגינים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעדה החרדית מעריכים, כי השבת יהיו ההפגנות סוערות יותר מהתקופה האחרונה, בין היתר עקב הסרת האיסור על הבחורים להשתתף בהפגנות, איסור שבוטל לאור העובדה, כי במקום נערכות תפילות השבת, ולא ניתן להפריד בן מאביו.

לדברי יואליש קרויס, מדובר בהפגנות מחאה על ההתעללות שעברו בשבוע שעבר העצירים החרידם במגרש הרוסים. "כל זה נעשה בגלל המכות שהם נתנו בשבוע שעבר. הם התעללו בעצירים, העציר ששוחרר בראשון בערב היה מנופח ממכות, שמי שראה אותו הזדעזע כולו מהאכזריות שלהם. היה עציר שהוחזק במשך שעות רבות בחצר, אבל כשבא מישהו לעשות לו הבדלה כדי שיוכל לאכול, הם אזקו אותו באלימות ולקחו אותו פנימה, והכל כדי שחלילה הוא לא ישמע הבדלה ולא יוכל לאכול" מאשים קרויס.

 "כל זמן ש'שחקתם אותה' ניטרלים, התחשבנו בכם, ברגע שהתחלתם להכות אנשים ולהתעלל בהם, אנו נעסיק אתכם 24 שעות" מעביר קרויס את המסר למשטרת ישראל.