אאא

ב'העדה החרדית' זועמים על עיריית ירושלים שעורכת בתקופה האחרונה מופעי רחוב ברחבת שוק מחנה יהודה. אמש (רביעי) התקיימה פגישה של עסקני 'העדה החרדית' ובן שאר הנושאים עלה נושא המופעים. בסיום הפגישה הוחלט שאם מופעי המוזיקה הללו - שגורמים לפריצות רבה ברחבת השוק ימשכו, 'העדה החרדית' תצא בקריאה לציבור שלא לערוך קניות במהלך כל השבוע בשוק מחנה יהודה.

גורם ב'העדה החרדית' שהשתתף בפגישה אמר ל'כיכר השבת': "לא ייתכן שהציבור החרדי שהוא צרכן לא מבוטל בשוק יצטרך להיפגש עם המופעים הללו והפריצות הרבה שזה גורר אחריו. אנחנו בהיתיעצות עם חברי הבד"צ ונראה מה עושים הלאה".

סגן ראש-העיר הרב שלמה רוזנשטיין מסר בתגובה ל'כיכר השבת': "הבוקר קיבלתי פנייה מחבר מועצה שאמר לי כי הארועים הללו לא כשרים. אני ביקשתי מהגורם האחראי על האירועים הללו בעירייה לבדוק את הנושא הזה ואם יתברר שאכן יש בזה פריצות, אנחנו נפעל לבטל את הארועים הללו. לא ייתכן שבמקום שיש ציבור חרדי וחילוני יעשו דברים שאי-אפשר לסבול אותם. אם הם רוצים - שיעשו את זה במקום סגור". רוזנשטין הוסיף ואמר "נראה לי שהסוחרים בגאולה יהנו מקריאה כזאת של 'העדה החרדית'".

מאיר מרגלית חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם מר"צ הגיב: "אני מתנגד לכל אירוע שפוגע ברגשות של ציבור כזה או אחר, אבל אני חושב שאירוע תרבותי זה לא הדבר שגורם לפריצות בשוק. אם 'העדה החרדית' רוצים להחרים את השוק - זה לגיטימי כל עוד שזה נעשה ללא אלימות, כמו שאני מחרים מוצרים שמגיעים מההתנחלויות".