אאא

ידיעות אחרונות יפרסם התנצלות וישלם שווה ערך כספי בסך 150,000 ₪ לאהרון דומב (דומפה) בגין הכתבות שנכתבו עליו בעיתון בין השנים 03-04. זאת עפ"י הסדר גישור שנחתם בין הצדדים.

אהרן דומב – ´דומפה´, תושב קרית ארבע ומהדמויות הפעילות בציבור הדתי-לאומי, שימש בעבר כמנכ"ל ודובר מועצת יש"ע, וכן לשעבר מנכ"ל משרד התיירות.

בשנים 03-04 פירסם העיתון "תחקיר" מיוחד שעסק ב´דומפה´, תחת הכותרת "הכספומט של המתנחלים", התחקיר קישר לדומפה העברות תקציביות כביכול לאנשי הציונות הדתית ועוד. דומפה החליט להגיש תביעת דיבה בביהמ"ש השלום בירושלים.

יצויין, שעיתוי התחקיר – עם בחירת דומפה ע"י הממשלה למנכ"ל מרכז ההשקעות בתמ"ס, גרמה לעיכוב מינויו לתפקיד.

במסגרת הסדר גישור שנערך הלילה ונחתם ע"י עו"ד עמוס גבריאלי, נחתם כי ידיעות אחרונות" תפרסם תוך 30 יום, התנצלות פומבית - "תיקון טעות", בנוסח המצ"ב:

פורסמו כתבות שעניינן פעולות שבוצעו בתקופת כהונתו של מנכ"ל משרד התיירות מר אהרון דומב. לאחר בירור נוסף ובדיקת עמדתו של מר דומב נמצא, כי הכתבות כללו מספר אי דיוקים לגביו ואמירות שיש בהן כדי לפגוע בשמו הטוב.

העיתון מתנצל על השימוש שנעשה בשמה של אתי אלון בכתבות, משלא היתה כל כוונה לערוך כל השוואה בינה לבין מר דומב ומביע צער על הפגיעה שנגרמה למר דומב בשל שימוש זה ואי הדיוקים שנפלו.

להזכירכם, ידיעות אחרונות פרסם באמצעות הכתבים גידי וייץ ומיכל שבת, מספר כתבות על פעולותיו של אהרון דומב ובראשן "הכספומט של המתנחלים" ועוד, כנגד ידיעות הוגש כתב תביעה ב10.04 לבית משפט השלום בירושלים ע"י עורכי הדין יעקב לאופר ורוני חיים מירושלים ובמסגרת זאת נערך הגישור אצל עו"ד עמוס גבריאלי.