אאא

ברוך דיין האמת: עורך העיתון הציוני דתי - "מקור ראשון" - אורי אליצור (68) הלך הצהריים (חמישי) לעולמו לאחר שנאבק במחלת הסרטן.

אורי אליצור ז"ל הוא זוכה פרס "סוקלוב" לעיתונות כתובה ומפעל חיים. בעשור האחרון הוא עבד ב"מקור ראשון" ובחודשים האחרונים אף מונה לשמש כעורכו הראשי של העיתון.

אליצור הותיר אחריו אישה ושישה ילדים.

בשבוע האחרון הגיעו בכירי המדינה לבקרו בבית החולים "שערי צדק" בירושלים, בין המבקרים ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט.

מהבית היהודי נמסר כי "הציבור הדתי לאומי וציבור אוהבי ארץ ישראל איבד היום את בכיר בניו. אורי אליצור היה קול יהודי וציוני גאה וחד, שכל כולו אהבת ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל עד יומו האחרון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"נמשיך ללכת לאור קולו הצלול והברור, שהשאיר באלפי טוריו וכתביו, שיהיו עתה לצוואתו. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

ח"כ אלי ישי הוציא גם הוא הודעה בה אמר כי "עולם התקשורת איבד את אחד מטובי בניו. צר על לכתו של ידידי, העיתונאי אורי אליצור. אורי היה פורץ דרך וייצג את כל מה שטוב בתקשורת והווה דוגמא ומופת לעיתונות איכותית".

השר אורי אריאל ספד לאליצור ואמר: "אורי היה פורץ דרך בציונות הדתית בעל דעות מקוריות ומיוחדות. תמיד היה לו מה לחדש בדיונים והוא היה מסתכל על כל נושא מזווית שאף אחד אחר לא זיהה לפניו.
 
"הוא הוביל קו ציוני-לאומי בשיח הציבורי ולא פחד להתבטא גם כאשר הדברים לא היו בקונצנזוס. זכיתי להיות שותפו לדרך לאורך עשרות שנים, החל מהקמת הישוב עפרה, דרך מועצת יש"ע ועד היום. עם ישראל איבד היום אדם דגול. יהי זכרו ברוך".
אורי אליצור יובא למנוחות בשעה 16:30 בבית העלמין בעופרה.