שלמה בניזרי. צילום: פלאש 90
שלמה בניזרי. צילום: פלאש 90

לפני קצת יותר משנה, באפריל 2008, הורשע מי שהיה שר העבודה, חה"כ לשעבר שלמה בניזרי שכיהן כח"כ מטעם ש"ס מהכנסת ה-13 ועד הכנסת ה-17.

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על בניזרי מאסר בפועל של שנה וחצי וקנס כספי של 80 אלף שקל. זאת בעקבות הרשעתו בסדרה של עבירות: קבלת שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט.

גם הפרקליטות וגם בניזרי ערערו על העונש. הפרקליטות דרשה לגזור עליו שבע שנות מאסר בשל העובדה שמדובר באיש ציבור בכיר שסרח והשחית את השירות הציבורי.

בניזרי טען בערעור שהגיש לביהמ"ש העליון כי עדותו של עד המדינה סלע, שהיוותה הראיה המרכזית במשפטו, אינה אמינה, וגם בית המשפט בעצמו קבע כי מדובר בעד שקרן ולא אמין.

היום, כאמור הכריע בית המשפט וקיבל את ערעור המדינה, הוא קבע כי בינזרי ירצה ארבע שנות מאסר בפועל, וכי ישלם קנס של 250 אלף שקלים במקום ה-80 אלף שנגזרו עליו במחוזי. השופט אדמונד לוי נימק: "השחיתות הגוברת במוסדות השלטון הישראלי מחייבת לעשות מעשה על ידי הצבת תג מחיר גבוה יותר". עוד אמרו השופטים כי "צר לנו על השר שמעמדו הרם ורב ההשפעה הידרדר וצר לנו על בני משפחתו".

את עונשו של הרב אלבז, הותירו השופטים על כנו: שמונה חודשי מאסר על תנאי, אך העלו את גובה הקנס שיהיה עליו לשלם, מ-120 אלף שקל, ל-250 אלף שקל.