אאא

עם חלוף קרוב למחצית שנת התקציב הנוכחית, קבלו בסוף השבוע שעבר ארגוני התרבות החרדיים מקדמה תקציבית בסך 20% בלבד מהתקציב השנתי – לפי תקציב 2008.

ראשי ארגוני התרבות החרדית כמו ´אל המעיין´, ´תורה ויהדות לעם´, ´תודעה´, ´דגל ירושלים´, ´הליכות עם ישראל´, ´נעשה ונשמע´, "מצאנו מים´, ´מעיינה של תורה´, ´אור החיים´ ועוד, הביעו שמחתם על המקדמה שהגיעה לאחר חודשי פעילות ארוכים ללא שום תקציב ממשלתי.

ראשי ארגוני התרבות הביעו תקוותם שחברי הכנסת החרדיים יפעלו במהירות בימים הקרובים להגדלת התקציב של התרבות החרדית מהכספים הקואליציוניים, בהם הוקצה סכום מכובד להגדלת התקציב המצומצם של התרבות התורנית שקוצץ באופן דרסטי בשנים האחרונות, לצערם הרב של מגידי ומשתתפי השיעורים.

מתקציב התרבות התורנית נהנים אלפי משפחות שראש משפחתם מוסר שיעור בדף היומי, משניות, שיעורי הלכה ומדריכים בישיבות נוער וערב. המלגה המשולמת ע"י העמותות משלימה לאלפי מגידי השיעורים את הכנסתם המצומצמת בעידן של המיתון הגדול. יצוין, כי על מגישי הבקשה להגיש הררי טפסים וכן צריך להפעיל לפחות 15% שיעורים בצפון או בדרום, ובמקביל להוכיח שהוא מגייס תרומות והון עצמי עבור העמותה וכל מגיד שיעור ממלא טופס 101.

ראשי הארגונים מתריעים כי אם לא יתעוררו חברי הכנסת לפעול בנדון ממש בימים אלו, נראה בקרוב שיעורי תורה רבים נסגרים ואלפי משתתפי שיעורים נאלצים לעזוב את ספסל השיעורים כמו גם אלפי בני נוער שלא תהיה להם מסגרת בשעות הפנאי, פעילות שנבנתה במשך עשרות שנים עלולה ח"ו לרדת לטמיון.