אאא

המיליארדר החרדי, יצחק מירילשווילי, הנחשב לאחד הצעירים העשירים והמשפיעים ישראל וברוסיה, השלים את רכישת השליטה בחברת הנדל"ן רוטשטיין. העסקה נחתמה עם בעל השליטה הקודם שמואל לבייב, אחיו של איש העסקים לב לבייב.

בעקבות עסקת הרכישה הנאמדת בסך 67 מיליון שקלים, יזכה המיליארדר החרדי ב-55% מקבוצת הנדל"ן המדוברת ובכך יהפוך, כאמור, לאחד מעשירי רוסיה וישראל כשהוא בן 28. הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה אישר את העסקה ובכך ניתן האות לחתימת ההסכם בימים האחרונים. כך דווח באתר גלובס.

במסגרת העסקה הוקצו כ-1.2 מיליון שקלים שנמצאים בחשבון נאמנות לצורך כך שבמידה ורוטשטיין יחליט לרכוש את האחוזים במנייה אותו מחזיק שמואל לבייב הוא יוכל לעשות כן.

יצחק מירילשווילי, בנו של האוליגרך מיכאיל מירילשווילי, ומי שמכונה "מארק צוקרברג הרוסי", רכש אשתקד דירת פנטהאוז בפרויקט 'ריץ קרלטון' בהרצליה פיתוח תמורת 13 מיליון שקל. מדובר בפנטהאוז בקומה ה-12 של הפרויקט, על גג קניון 'ארנה', המשקיף למרינה בהרצליה וכולל 103 מ"ר ומרפסת בשטח 55 מ"ר. הפנטהאוז נבנה על ידי החברות תדהר וקבוצת עדי'ס השקעות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

באפריל 2013, מכר מירילשווילי את חלקו בחברה באקזיט מרשים של 1.12 מיליארד דולר. מה שהפך אותו לאחד הצעירים העשירים בישראל וברוסיה.

אביו של מירילשווילי הוא האוליגרך מיכאיל מירילשווילי. האב הוא שותפו של עופר נמרודי בחברת הכשרה אנרגיה, לאחר שבחודש אוגוסט 2012 רכש 5.2% ממנותיה בתמורה ל-40 מיליון שקל. בנוסף, בבעלותו חברת פלאריום גלובל המפתחת משחקי רשת ושוכנת הרצליה וכן, 45% מחברת היהלומים "חושן ארגמן" בבורסה ברמת גן.

האב גם מכהן כנשיא זק"א העולמי ואף העמיד לרשות ממשלת ישראל מטוס פרטי כדי לסייע ליהודים שנפגעו בפיגוע בבורגס.