אאא

האירוע ייפתח בתפילת מנחה ברוב עם ואחריו תחל תהלוכת ספר תורה מהודר, בקול המון חוגג ובלווי שירה וזמרה - אל ארון הקודש בכותל המערבי. ספר התורה נכתב לזכרו של הגאון הקדוש רבי מאיר שפירא מלובלין זצוק"ל, מחולל והוגה רעיון דף היומי בכל תפוצות ישראל וראש ישיבת חכמי לובלין, על ידי חוג ידידי "מאורות הדף היומי" וציבור חשוב שביקש ליטול חלק ולהיות שותף בספר התורה הנושא את זכרו הטהור של הגאון זי"ע.

לאחר שיוכנס ספר התורה להיכל תיאמר תפילת השל"ה הקדוש המסוגלת לחינוך הבנים, במיוחד בר"ח סיון ערב חג מתן תורה.

במעמד המרגש צפויים להשתתף מאות מגידי השיעורים של מאורות הדף היומי בעשרות יישובים מצפון הארץ, דרומה ומרכזה, וכן אלפי לומדי השיעורים עם ילדיהם שילבשו חג לכבודה של תורה. נודע כי בתלמודי תורה שונים מתכוונים לנצל את יום ראש חודש בו לא מתקיימים לימודים אחה"צ כדי להשתתף במעמד האלפים.

קדם לחגיגה התורתית היום שורת אירועים מרגשים שבו כובדו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א לכתוב אותיות אחרונות בספר התורה. ביום שישי האחרון ביקרה במעונו של מרן הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר בעל "שבט הלוי" שליט"א, משלחת רבני בית מדרש מאורות הדף היומי בראשות הגאון רבי חיים דוד קובלסקי. לאחר שכתב אות בספר התורה אמר הגר"ש וואזנר, בין השאר:

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ספר תורה זה נכתב לזכרו של הגה"ק מלובלין זצוק"ל, ויש בכך ענין של "עושין נפשות לצדיקים" (ירושלמי שקלים). הספר תורה נכתב על-ידי כלל לומדי הדף היומי ויש בו כח שמאחד את כלל ישראל בבחינת ´שישים ריבוא אותיות לתורה´".

בעל "שבט הלוי" סיפר למשלחת כי היה נוכח במעמד פטירת רבו רבי מאיר שפירא זצ"ל בשנת תרצ"ד, ובהזדמנות אחרת שמע ממנו נוכח המצב באירופה, כי הוא מקווה שתהיה לו זכות להעלות אבן מהישיבה בלובלין לארץ הקודש.

בשבוע שעבר השתתפו בכתיבת האותיות גם מרנן ורבנן שליט"א: הגרי"ש אלישיב, כ"ק האדמו"ר מנדבורנא, כ"ק האדמו"ר מצאנז, הגראי"ל שטיינמן, הגר"ח קנייבסקי, הגר"נ קרליץ ועוד ראשי ישיבות ורבנים נודעים.