אאא

הפסקת האש השברירית בין ישראל לחמאס בתיווך מצרים בצל השיחות בקהיר בניסיון להגיע להסדר ארוך טווח מדירים שינה מעיניהם של תושבי הדרום.

בעקבות כך הם החליטו לקיים הערב (חמישי), בשעה 19:30, הפגנת ענק בכיכר רבין בתל אביב, תחת הכותרת: "לא שותקים באדום!", בניסיון ללחוץ על הדרג המדיני שלא להתקפל בפני ארגון הטרור.

לפי המארגנים אוטובוסים יצאו מכל אזור הדרום וכך גם מירושלים ומערי הצפון. כמו כן תושבי הקיבוצים יצטרפו אף הם למחאה. המארגנים טוענים כי בעצרת ישתתפו גם דתיים וחרדים.

ראשי רשויות כמו ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, יגיעו להשתתף בהפגנה וחלקם אף יישאו דברים על המצב הביטחוני. בדף הפייסבוק שלו כתב דוידי: "אני מזמין את כולכם לעצרת ההזדהות עם תושבי שדרות ועוטף עזה, שתתקיים הערב בשעה 19:00 בכיכר רבין בתל אביב".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"עצירה מוחלטת של ירי הרקטות אינה שאלה של ימין או שמאל, אלא רק של אנשים שמבקשים לעצמם ולידיהם 'חיים ללא פחד'. אני מצפה לראות את כולכם הערב בכיכר, כי חשוב להשאיר את הביטחון שלנו על סדר היום של הממשלה ושל מדינת ישראל כולה", כתב דוידי.

המשטרה נערכת לעצרת בהסדרי תנועה מיוחדים. החל מהשעה 18:00 ועד לשעה 23:00 לערך ייחסמו הצירים הבאים: אבן גבירול לשני הכיוונים בין שאול המלך לארלוזורוב;  ארלוזורוב בין וייצמן לאבן גבירול; דוד המלך מוייצמן עד כיכר רבין; פרישמן מכיכר מסריק ועד אבן גבירול; בן גוריון משלמה המלך ועד כיכר רבין; גורדון משלמה המלך ועד מלכי ישראל; מלכי ישראל לשני הכיוונים מבן גוריון ועד שדרות חן; רחוב הדסה מבן גוריון עד אבן גבירול.

כמו כן ייחסמו לתנועה כל הרחובות החוצים שמובילים לצירים הנ"ל. הציבור מתבקש להימנע מהגעה לאירוע עם כלי רכב פרטיים ולהשתמש בתחבורה הציבורית.