אאא

נס גלוי: אחרי דחייה קצרה, פעיל הימין ומעודד העלייה להר הבית, יהודה גליק, שנורה על ידי מתנקש ערבי בחודש שעבר סמוך למרכז מורשת בגין, ישתחרר היום (שני) מבית החולים שערי צדק בעיר.

בשעה 17:00 צפוי גליק למסור הצהרה ראשונה לתקשורת יחד עם הרופאים שטיפלו בו בחודש האחרון. מסיבת העיתונאים תתקיים באולם שוהם בקומה החמישית של בית החולים שערי צדק. לפי דוברת בית החולים, יהודה ימסור רק הצהרה ולא ישיב לשאלות העיתונאים.

עם שחרורו יחל גליק לעבור טיפול שיקומי וזאת לאחר שהוא עדיין סובל מקשיים בדיבור עקב הפגיעה במערכת הנשימה.

אתמול דווח ב"כיכר השבת" כי מועד שחרורו נדחה בעקבות ניתוח קטן ולא מסובך אותו עבר, ובעצה אחת של הרופאים למשפחתו הוחלט על דחיית השחרור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בחודש שעבר הובא גליק אל בית החולים במצב קשה מאוד, לאחר שמועתז חיג'אזי, פלסטיני ממזרח ירושלים, התנקש בו בזמן שיצא ממרכז מורשת בגין בירושלים לאחר סיום כנס למען הר הבית.

חיג'אזי ניגש לגליק, לאחר כנס למען עלייה להר הבית, הביע את התנצלותו על מה שהוא עומד לעשות, אמר לו כי הוא מעצבן אותו וירה בו. לוחמי ימ"מ בשיתוף השב"כ פשטו על ביתו של חיג'אזי וחיסלו אותו בקרב יריות.

מאז הפיגוע רופאי בית החולים נאבקו על חייו של גליק שנפצע קשה מאוד בפיגוע. בימים הראשונים גליק היה בסכנת חיים וככל שנקף הזמן מצבו השתפר פלאים וכאמור היום הוא ישוחרר מבית החולים.