אאא

בעקבות ההלם הציבורי והימצאותם של משקיעים רבים במצב של חוסר-אונים לאור היעלמות כל רכושם, לקחה חברת 'כיכר השבת' את היוזמה ונטלה על עצמה העמדת עו"ד מומחה לטיפול ראשוני דחוף ומקצועי בעניין.

עורך-הדין אותו אנו מעמידים לרשות הנפגעים, הינו סגן נשיא לשכת עורכי-הדין – עוה"ד איתן ארז, הנחשב לאחד מגדולי המומחים בארץ לפירוק חברות בכלל ותחום פשיטות הרגל בפרט.

משרדו של עוה"ד ארז גם ממונה לעיתים קרובות מטעם בתי המשפט לטיפול בתיקים סבוכים, כך למשל מונה לאחרונה עו"ד ארז לטפל בכינוס הנכסים של אלי רייפמן (נשיא 'אמבלייז', החייב אישית 250 מיליון ₪), זהו כינוס הנכסים של אדם פרטי הגדול ביותר בארץ מאז ומעולם.

בין התיקים המפורסמים בהם טיפל, מצויות חברות הבנייה 'אברהם גינדי' ו'ברנוביץ'. כמו גם שיקום הישוב 'שער אפרים', וכן ניהול חברות 'מנעולי ירדני', 'קלת אפיקים', 'שלב תובלה', מלון 'קלרין טבריה' ועוד ועוד.

"מדובר לפי מה שאני שומע", אומר עו"ד ארז ל'כיכר השבת', "בשיטה מוכרת המכונה 'שיטת פונזי'. מיידוף הוא בעצם תלמידו של המהגר האיטלקי המפורסם צ'רלס פונזי, שהגיע לארצות-הברית כמהגר חסר כל ב-1910 והרוויח סכומים דמיוניים מ'תוכנית פונזי' הקרויה על שמו".

"העיקרון הוא ליהטוט באוויר וחליפין בין המשקיעים, כשהמשקיעים הראשונים מרוויחים וכל השאר נופלים. מיידוף למשל קיבל מאנשים באופן הזה 50 מיליארד דולר. רק מתנועת הדסה העולמית הוא קיבל 90 מיליון דולר. והסוף תמיד ידוע, גם פונזי עצמו, מת בחוסר כל".

אז מה ניתן לעשות? לדברי עו"ד ארז "בזהירות, ומבלי שלמדתי מספיק את הפרטים, אפשר לומר שיש הרבה מה לעשות. אם מדובר באדם שברח, ניתן לבקש פשיטת רגל וכינוס נכסים. לבדוק עסקאות שעשה בעבר ואולי לבטל חלק מהן למפרע, ואם מדובר בעבירות פליליות ניתן גם לערב את האינטרפול ולדרוש את הסגרתו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הניסיון מלמד", אומד עו"ד ארז, "שבסופו של דבר מגיעים עם האנשים הללו להסדרים כאלו ואחרים. לכן חשוב להתאגד מוקדם ככל הניתן, לאסוף את מירב האינפורמציה באופן מסודר מהנפגעים, ולטפל בעניין באופן רציני מרוכז ומקצועי, תוך כדי העסקת חוקרים במידת הצורך, בארץ ובחו"ל".

ויש לו גם מסר חשוב לציבור החרדי: "אני רוצה להעיר הערת אגב לציבור הזה. כמי שטיפל עמוקות בפרשיות רבות, כמו פרשת חפציבה למשל – בה ייצגתי למעלה מ-70 משפחות, אני יודע שנפגעים רבים בכל פרשה, הם מהמגזר החרדי. ולכן חשוב שהציבור הזה, שהוא ככל הנראה תמים יותר, ניזון מאינפורמציות מפה לאוזן, משמועות, ומתפתה בקלות, ילמד לקח מהסיפורים הללו ויקח אחריות על עצמו".

מחר בערב אי"ה, תיערך פגישה ייעוץ ראשונית של הנפגעים עם עורך הדין. ההשתתפות בפגישה המאורגנת ע"י כיכר השבת, אינה כרוכה בתשלום והינה לנפגעי הפרשה בלבד, אך מותנית בהרשמה מראש במייל: mk@kikar.net. אודות זמן ומקום הפגישה תימסר הודעה לנרשמים.

'כיכר השבת' שחשף את הפרשה - ימשיך לעקוב וללוות אותה. בהמשך נביא מסמכים ייחודים השופכים אור על ההתנהלות.