אאא

בעקבות הפיגוע בניו דלהי שבהודו וניסיון הפיגוע בטיבילסי שבגיאורגיה מעריכים בירושלים כי אנחנו בתחילתו של גל טרור נגד יעדים יהודיים בעולם.

לדברי הגורמים, מבצעי הפיגועים אתמול אינם מרוצים מהתוצאה הסופית וינסו להוציא לפועל פיגועי טרור נוספים.

במשרד החוץ מרעננים את נהלי האבטחה ומפיצים הנחיות חירום לנציגים הישראלים בחו"ל ולבני משפחותיהם. התקווה והתפילה של כולם שהניסים יימשכו ואיש לא ייפגע.

הרמטכ"ל בני גנץ כינס אתמול בערב את הצמרת הביטחונית ושר החוץ אביגדור ליברמן קיים ישיבת חירום עם בכירי משרדו.

ראש-הממשלה בנימין נתניהו, הטיל את האחריות על איראן: "איראן, שעומדת מאחורי הפיגועים הללו, היא יצואנית הטרור הגדולה בעולם. ממשלת ישראל וגורמי הביטחון ימשיכו לפעול יחד עם שירותי הביטחון המקומיים נגד מעשי טרור אלה", הצהיר.

גם שר החוץ, אביגדור ליברמן, טען שהמי שעומדת מאחורי הפיגועים היא איראן, ואף הבטיח נקמה. "אנחנו יודעים לזהות בדיוק מי אחראי לפיגוע ומי מוציא אותו. אנחנו לא מתכוונים לעבור על סדר היום רק כדי לשמור על דיפלומטיות", אמר.

 שר החוץ של הודו, סומנהאלי מלייאה קרישנה, טילפן אתמול לשר החוץ ליברמן בכדי להביע זעזוע מהפיגוע שהתרחש היום נגד שגרירות ישראל בניו-דלהי.

השר קרישנה אמר כי הודו תעשה כל מאמץ על-מנת למצוא את האחראים לפיגוע ולהביאם לדין. השר קרישנה אמר כי הודו תספק את כל האבטחה הנדרשת לשגרירות ישראל והדגיש את החשיבות שמייחסת הודו לידידותה עם ישראל ולחיזוק הקשרים בין המדינות.

השר ליברמן הודה לשר קרישנה ואמר לו כי הודו היא אכן ידידה אמיתית ואנו בטוחים כי ממשלת הודו תנקוט את כל הפעולות הנדרשות על מנת לתפוס את המחבלים. השר ליברמן אמר לשר קרישנה כי אין זו הפעם הראשונה שהטרור מנסה לפגוע בנציגויות ישראל בחו"ל אך אנו נחושים לנצח את הטרור ואף נציג ישראלי בשום מקום בעולם לא יירתע מפני הטרור. השר ליברמן כינס את בכירי משרד החוץ להערכת מצב לאור הארועים בניו דלהי ובטביליסי.