אאא

קונספט מהפכני שמציע דייב האקנס, מעצב הולנדי, יכול לשנות את כל מה שידעתם וחשבתם על הסמארטפונים. במידה והקונספט יתממש, הרי שתוכלו לתקן בעצמכם את מכשיר הטלפון החכם שלכם באם הוא יינזק.

סרטון שהעלה המעצב ההולנדי לרשת, מציג את בסיס המכשיר העתידי, וזכה עד היום למעל 10 מיליוני צפיות. לדבריו, גם תיבל המייל שלו הופצה בפניות של מומחים העוסקים בתחום שהביעו רצון לשתף פעולה עמו. 

המבנה העונה לשם Phonebloks, בעצם מציע לחלק את הסמארטפון לחלקים להרכבה, כך שבאם פריט מסויים במכשיר נהרס, תוכלו פשוט להחליפו. כמו כן, תוכלו לשנות את הרכב המכשיר, להגדיל את המצלמה, לשנות את חיבור האוזניות, וכ"ו. 

בראיון לכלכליסט אמר האקנס: כי "הרעיון מאחורי Phonebloks עלה לי בעקבות ניסיון שלי לתקן מצלמה דיגיטלית ישנה של קנון שהתקלקלה. אחרי שפירקתי את המצלמה לחלקים ומצאתי את הרכיב המקולקל, ניסיתי לחפש רכיב חלופי ברשת. לא הצלחתי למצוא אותו בשום מקום, והדבר היחיד שהיצרנית קנון הציעה לי הוא לקנות מצלמה חדשה‭.

"זה גרם לי לחשוב, שאם יש לך פנצ'ר בצמיג של האופניים, למשל, אתה יכול לתקן אותו בקלות, אז למה לא לבנות סמארטפון שאפשר לתקן או לשדרג‭."?‬

"התחלתי את הפרויקט לבד, ועכשיו אני מגייס צוות של אנשים בעלי מומחיות שיעזרו לי לקדם את הפרויקט ומנסה להבין מה היא הדרך הנכונה לעשות את זה; אני מתלבט בין הקמה של חברה שתנסה להפוך אותו למוצר ולפתח אותו כפרויקט קוד פתוח שכל מי שירצה יוכל לקחת בו חלק, ובין גיוס חברות גדולות שתומכות ברעיון" צוטט בכלכליסט.