אאא

הפגישה הראשונה של ה"צוות החרדי" שתוכנן לקום במשרד החינוך וללוות את השר שי פירון בוטחלה במפתיע, הצדדים חלוקים האם זה מלמד כי השר חזר בו.

בימים האחרונים החליט השר פירון לגבש צוות יועצים שינסה לגשר בינו ובין הציבור החרדי, בעקבות ההתקפות שחטף בכלי התקשורת החרדים בשל הצהרותיו כי הוא מתכן לכפות את לימודי הליבה על מוסדות החינוך החרדים.

בתחילה הועלה שמו של יו"ר 'דגל התורה' בביתר יצחק רביץ שנמצא בהיכרות עם פירון כמי שימונה לתפקיד החדש כשהדבר היה מותנה באישורם של מרנן ורבנן גדולי ישראל וכן ברצונו של רביץ לקבל לידיו סמכויות ממשיות שיעניקו משנה תוקף לתפקידו החדש.

לפני מספר שבועות הועלתה הצעה נוספת לפיה מתחתיו של רביץ יכהן צוות שיכלול את נציגי תתי המגזרים בחברה החרדית, צוות שימנה את בצלאל כהן, אברך ליטאי הנחשב לפעיל חברתי שדואג לפתרונות תעסוקה במגזר החרדי, רחלי איבנבוים, חסידת גור המכהנת כיו"ר ארגון החסד "מאיר פנים", ואשר גולד, הנחשב למקורב לראשי ש"ס וכיהן כיעוץ לאריאל אטיאס.

בסוף השבוע הרעיון החל לצאת אל הפועל. מי שדחפו את הצוות החדש היו יצחק רביץ ושיבי פרומן (בנו של הרב מנם פרומן זצ"ל) המכהן כיועצו של פירון. לטענתם, זהוצוות מקצועי המשמש כמראה של כלל החברה החרדית ואין ספק שיעשה את עבודתו על הצד היותר טוב.

הבוקר (ראשון) תוכננה להתקיים בשעה 8:00 פגישה ראשונה של 'הוועדה המייעצת' יחד עם שר החינוך שי פירון כדי להתחיל ולגבש תוכנית עבודה, אלא שבמפתיע, לפנות בוקר התקבלה הודעה כי הפגישה בוטלה ונדחתה. באשר לסיבת ביטול הפגישה מתחוללת מלחמת גרסאות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גורם המקורב לשר החינוך טוען כי פירון נחשף ביממה האחרונה למסע הלחצים אותו עוברים המועמדים השונים ולביקורות הרבות שהופיעו כנגדם בכלי התקשורת ועל כן קיבל "רגליים קרות".

פירון טען כי הוא יכול לעמוד מול איש אחד ועל-כן החליט לקחת פסק זמן ולחשוב שוב על ההחלטה כשהוא מתכוון ככל הנראה להשאיר רק יועץ אחד כשהמועמד העיקרי הינו יצחק רביץ או אולי עו"ד יחזקאל רוזנבלום.

מנגד, אומר ל"כיכר השבת" בכיר המקורב לוועדה המייעצת כי מדובר בעורבא פרח. "שר החינוך קיבל החלטה על הקמת צוות וזה מה שיהיה. לא יעזרו כל הלחצים של כל מיני גורמים אינטרסנטיים. הצוות גובש ויתחיל לעבוד כבר בקרוב", הוא טוען.

לדבריו, הדחייה הבוקר הינה טכנית מאילוצי לו"ז והפגישה שתוכננה להתקיים הבוקר, תתקיים ביום שלישי כמתוכנן.