אאא

המערכה כנגד חילול קברי קדמונים בנצרת החלה הבוקר. עם שחר, עשרות אברכים נדחסו לתוך טנדרים שעשו את דרכם משכונת מאה שערים לעבר העיר הצפונית.

המשטרה המתינה להם כבר בכניסה: היא הקימה מחסומים וניסתה למנוע מהם את הגישה לעיר. אבל האברכים, בדומה למה שהתרחש באשקלון, מצאו דרכים עוקפות ללב המאבק.

אחרי חצי שעה של צעידה ממושכת, הגיעו האברכים לבית-הקברות, שם כבר החלו אנשי "רשות העתיקות" בעבודות אינטנסיביות. ולא רק הם היו שם: גדוד של שוטרי יס"מ נעמדו מנגד, בניסיון למנוע כל עימות או הפרעה לעבודת אנשי "רשות העתיקות".

המפגינים החלו להיכנס אל תוך שטח החפירות, אלא שתוך שניות ספורות התנפלו היסמנקי"ם על החבורה והחלו להפליא בהם את אלותיהם. על-פי עדויות מהשטח השוטרים לא בחלו בשום אמצעים ורק כעבור שעה ארוכה, העימותים פסקו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אלא שקומץ האברכים הזה הוא רק טעימה ממה שצפוי בהמשך. בשעות הקרובות יצאו מאות אברכים ממאה שערים בדרך לזירה הרותחת בנצרת, כדי לנסות ולמנוע בגופם את חילול קברי הקדמונים.

בסוף-השבוע נחשף ב"כיכר השבת" כי ראשי "אתרא קדישא" סיכמו על שיתוף פעולה עם הקאדי המקומי בעניין ההפגנות. המשמעות: למחאה צפויים להצטרף גם מאות מערביי העיר.

עוד נודע כי בסוף השבוע נערכו פגישות מרתוניות בביתם של גדולי ישראל וחברי הכנסת החרדים. ההוראה הייתה ברורה: ללחוץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו שיפסיק לאלתר את העבודות במתחם.