אאא

הקרב על אופיה של העיר בית-שמש הגיע אתמול לרחוב. מאות מתושביה החילוניים של העיר, לצד שומרי מסורת וחובשי כיפות סרוגות הפגינו אתמול במחאה על הודעת העירייה שתסגור כיתות בחינוך הממלכתי, הדתי והרגיל, בשנה הבאה והעברתן לבתי ספר חרדיים. אבל לא רק: הם באו למחות גם על היחס המועדף, לטענתם, שמקבלים החרדים בפרויקט הבניה בעיר.

מי שניסה, כדרכו, לגרוף הון פוליטי על חשבונם של התושבים הזועמים היה ח"כ ניצן הורוביץ. "לא ניתן לחרדים להפוך את בית-שמש לעיר של חושך", הוא קרא וזכה לתשואות.

הורביץ אמר למפגינים: "אתם חוד החנית במאבק הפרוס על פני יישובים רבים ברחבי הארץ. מאבק על אופי החיים שלנו והזכות שלנו לחיות בצורה חופשית וללא כפייה. אם נעמוד על הזכות שלנו כציבור חופשי, אם נבטיח את קיומם של בתי ספר ממלכתיים בעיר, אם נעצור את תופעת הבניה הסקטוריאלית לחרדים בלבד - נצליח לשמור על בית שמש חופשית".

רגע מפתיע נרשם כששמוליק גרינברג, סגן ראש-העיר החרדי של בית-שמש הגיע למקום כדי לנסות ולהרגיע את הרוחות. זה לא ממש עבד. גרינברג, שאמר למפגינים כי דלתו פתוחה והם יכולים לשטוח בפניו את טענותיהם, קיבל שריקות בוז והקהל סרב לו לאפשר לדבר.

(צילום: יעקב לדרמן)