אילוסטרציה (פלאש 90)
אילוסטרציה (פלאש 90)

חקירת סדרת הפיצוצים היום (שלישי) בבנגקוק נמשכת. המשטרה בתאילנד הודיעה כי עצרה אזרח איראני נוסף בשדה התעופה הבינלאומי סווארנבומי בעיר, בדרכו למלזיה.

לא ברור אם המחבל הוא אחד משני חברי החוליה שנמלטו, ידוע כי המחבל נכנס ב-8 לפברואר דרך פוקט - בתאריך בו נכנס המחבל הפצוע סעיד מווראדי, ובאותה דרך.

במקביל, עדכנה דוברת הממשלה תיטמה צ'ייסנג, כי בדירה אותה שכרו שלושת החשודים, ובה אירע הפיצוץ הראשון, התגלתה מעבדה לייצור מטענים, והתגלו בה חומרי נפץ פלסטים רבי עוצמה. כמו כן נמצאו בדירה שלטים להפעלת מטענים מרחוק.

הדוברת הוסיפה כי כעת חוקרת המשטרה האם מדובר בהתארגנות טרור. בין היתר פנתה המשטרה לאירן בבקשה לברר האם שלושת החשודים הופיעו ברשימות של חשודים בטרור.

כזכור, הבוקר התרחשה סדרת פיצוצים בבנגקוק בירת תאילנד כשהפיצוץ הראשון אירע בעת שאיראני השליך פצצה לעבר מונית ברחוב הומה.

הפיצוץ השני אירע כאשר האיש השליך פצצה נוספת לעבר שוטר שהגיע למקום. השוטר ניצל, לאחר שהפצצה נשמטה מידיו של האיראני וגרמה לו לאבד את שתי רגליו ולפציעות קשות בגופו.

חוקרי המשטרה הצליחו בתוך זמן קצר לאתר את תעודת הזהות של המחבל, סעיד מווראדי. בבית מלון המקומי, המחבל נרשם תחת זהות ערבית.

בתוך כך במערכת הבטחון הישראלית עסוקים בחקירת מקרי הטרור בתאילנד, הודו וגיאורגיה בנסיון לברר האם קיים קשר בין המקרים.

שר הביטחון אהוד ברק המבקר בסינגפור אמר בתגובה לניסיון הפיגוע בבנקוק, "הפיגועים האחרונים מוכיחים פעם נוספת כי אירן ושלוחותיה ממשיכים לפעול בדרכי הטרור".