אאא

24 שעות לאחר הדיווחים על מעצרו של אזרח צרפת בחשד כי ביצע את הפיגוע במושיאון היהודי בבריסל, ממנפת מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מארין לה פן את המקרה, וקוראת לשינוי מדיניות ההגירה של צרפת.

לה פן התראיינה לתחנת רדיו בצרפת, ואמרה כי הפיגוע בבריסל אותו ביצע לכאורה אזרח צרפתי היא תוצאה של מדיניות ההגירה בצרפת, כשהיא לא חוסכת ביקורת אישית כלפי אנשי הממשל הצרפתי. 

"האירוע מראה על הטיפשות והנאיביות של הממשל הצרפתי", אמרה לה פן, "אנו מוכרחים לעצור את ההגירה ההמונית הזו וחובה עלינו לשפר את המעקב והפיקוח לאורך הגבולות", בנוסף קראה לה פן להקים יחידות מיוחדות לטיפול באנשי הג'יהאד.

כזכור, הרשויות בצרפת קיימו אמש (ראשון) מסיבת עיתונאים רשמית, בה מסרו פרטים על מעצרו של מהדי נמוש בן 29 מצרפת, החשוד כי הוא המחבל שביצע את הפיגוע בבריסל. התובע הצרפתי אמר כי החשוד שומר בחקירתו על זכות השתיקה.

הטבח במצלמות האבטחה 

החשוד ברצח הינו עבריין סדרתי שהורשע בעבר בעבירות של גניבה בנסיבות מחמירות, נהיגה ללא רישיון ושוד אלים. במהלך מאסרו האחרון, שארך חמש שנים, הוא התחבר לקבוצות איסלאמיסטיות קיצוניות בכלא. לדברי התובע של פריז, פרנסואה מולנס, החשוד נעצר ביום שישי האחרון בבדיקת מכס שגרתית שנערכה לאוטובוס שעמו הגיע למרסיי.

אצל החשוד נמצאו תחמושת ושתי מצלמות - מצלמת ה-GoPro שעמה לא הצליח לתעד את הרצח ומצלמה נוספת שבה נמצא סרטון שבו תועדו כלי הנשק והתלבושת ששימשו את המחבל בפיגוע. בסרטון נשמע אדם עם קול דומה לקולו של החשוד, שבו הוא מקבל על עצמו אחריות לפיגוע. לדברי התובע, שני בני אדם נוספים עוכבו לחקירה בחשד למעורבות בפיגוע.