אאא

המאבק בשכונת סילוואן לשיא חדש: אבנים הושלכו היום לעבר רכבם של חברי-כנסת מהוועדה לביקורת המדינה שנסעו מבית יהונתן לעיר דוד במהלך סיור בכפר סילוואן שבמזרח ירושלים. כוח מג"ב פיזר את המיידים ובאירוע לא היו נפגעים.

התגובות של חברי הוועדה היו חמורוץ. יו"ר הועדה, חבר-הכנסת יואל חסון הגיב: "התופעה בה יידוי אבנים על כלי-רכב הופכת לשגרה, היא חמורה ומבישה. התעוזה של המתפרעים, לתקוף גם שיירה של חברי-כנסת מאובטחת, צריכה לעורר את כולנו למה שקורה בבירת ישראל".

גם חבר-הכנסת אריה אלדד שהשתתף בסיור התבטא בחריפות: "זה סימן חמור לוויתור ריבונות ואי אכיפת חוק מגד הפורעים הערבים".

אז מה הפיתרון? לידי "כיכר השבת" הגיע תצלום מעיתון "מעריב" שפורסם לפני לא מעט שנים, בימים הראשונים של נתניהו בפוליטיקה הישראלית - לאחר ששב מניו-יורק, שם שימש כשגריר ישראל באו"ם.

הפיתרון של נתניהו

"נתניהו: לירות בזורקי אבנים על מנת להרוג" - זו הייתה הכותרת ב"מעריב", עליה חתום העיתונאי מנחם רהט.

הציטוט של נתניהו אז, נלקח מתוך נאום ארוך שנשא בבית העיתונאים בתל-אביב, שם סיפק לא מעט כותרות בנוגע לפלסטינאים.

"אני זוכר שההופעה הראשונה שלו אז, עוררה מאוד עניין, מפני שהוא היה חדש בזירה הפוליטית", אומר הערב ל"כיכר השבת", העיתונאי מנחם רהט. "אבל אני לא מתלהב. גם שרון הרי אמר 'דין נצרים כדין תל-אביב' והוא החזיר את נצרים. הוא גם אמר הרי 'מה שרואים משם, לא רואים מכאן'".

לדברי רהט, "אין פוליטיקאי אחד, שפיו וליבו שווים לפני ואחרי הבחירות. שטות מי שמאמין להם ומנתח בכלל את דבריהם. אפילו מפלגות חרדיות משנות את דעתם - לפני ואחרי הבחירות. ושוב, אני בכלל לא מתפלא מהציטוט של נתניהו. אולי הייתי מתפלא אם הוא אכן היה מממש את דבריו.. פוליטיקאי - זו מילה נרדפת לשקרן. הם לא נכשלו אף פעם באמירת אמת".