אאא

המשך מעצרו של בחור הישיבה אליהו כהן, תלמיד ישיבת "אורחות דוד" בכלא צבאי בעוון היותו עריק, זאת מאחר וסרב לחתום על חובת גיוס, מביא את הפלג הירושלמי להודיע על שורת הפגנות סוערות.

לטענת העסקנים, כשהתייצב, נדרש אליהו כהן להתגייס לצה"ל וכשסרב נשלח ל-20 ימי מעצר במהלכם הודיע שהוא שובת רעב עד שישוחרר.

הערב (ראשון) מתכננים עסקני הוועד להצלת עולם התורה המזוהים עם הפלג הירושלמי בציבור הליטאי ליזום הפגנות בכל רחבי הארץ כנגד המשך מעצרו.

על פי הודעתם הרשמית, הפגנות המחאה יתקיימו בשעה 19:00 בערב בירושלים - בצומת הרחובות בר אילן ושמואל הנביא, בבני ברק - צומת גהה ע"י קוקה קולה, מודיעין עילית - צומת שילת, בית שמש - כיכר חפציבה לכיוון כביש 10 וכן באשדוד בצומת שדרות בני ברית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בנוסף מתכננים בוועד להקים אוהל מחאה מול כלא 6 שם עצור הבחור ושובת רעב. בהפגנה אוהל המכונה בפיהם "ישיבת מהר"ם מרוטנבורג" צפויים להשתתף אברכים ותלמידי ישיבות הנופשים בצפון הארץ בימי חופשת בין הזמנים.

יצוין כי הבוקר פרסם עיתון הפלס את הוראתו של הגר"ש אוירבך לעסקני הוועד כי יש להרעיש עולם ומלואו לביטול הגזירה. בעיתון נכתב כי על פי הוראתו "ייצאו הערב ההמונים להפגנות ועצרות מחאה אדירות עד לביטולה של הגזירה הנוראה".

"אנו מבקשים מכלל הציבור להעתיר בתפילה לשחרורו המהיר של הבחור אליהו בן ז'קלין", נכתב בהודעות הוועד, כאשר לדבריהם הורו להם גדולי ראשי הישיבות לצאת לסדרת מחאות ברחבי הארץ עד לשחרורו המוחלט של הבחור.