אאא

סרטון אנימציה שעלה אמש (שני) למספר עמודי פייסבוק בשפה הערבית, מנסה להציג את רצח הנער הערבי מוחמד אבו חד'יר כחלק ממלחמת דת. בקטע הוידאו שצבר שיתופים וצפיות רבות ברשת, אף נרמז כי רצח הנער הוא טקס יהודי דתי.

לפי הדיווח בחדשות ערוץ 2 באינטרנט, מפיקי הסרטון סיפרו כי "הרוצחים חגגו את טקסי הדת התלמודיים על רקע זעקותיו של הילד הנשרף למוות", כשברקע נראה שחזור באנימציה של מעשה הרצח.

קטעי האנימציה בסרטון מכילים תיאורים קשים

רצח אבו חד'יר מוצג בסרטון כאירוע מכונן שהצית מהפכה כנגד ניסיונות הציונים להשמיד את העם הפלסטיני, כאשר הקריין שקולו נשמע ברקע הסרטון משלהב את הצופים להמשיך ליידות אבנים ובקבוקי תבערה במחאה על רצח הנער ורשלנות המשטרה הישראלית. "הבעירו צמיגים באש הזעם" אומר הקריין. 

עשרות אלפי גולשים צפו בסרטון בתוך שעות מאז עלה לרשת, והוא שותף בעמודים פלסטינים שונים המתנגדים לכיבוש ולציונות ותומכים בפלסטינים.

זהו אינו קליפ ההסתה הראשון שמתפרסם ברשתות החברתיות בימים האחרונים. לפני כשבוע, שעות לאחר הטבח המחריד בבית הכנסת בי-ם, אתרים פלסטינים פרסמו קליפ אנימציה הקורא לציונים לברוח לפני שידרסו. 'תסתכל ימינה, תסתכל שמאלה, תיזהר'.

לאחרונה, בעקבות גל הפיגועים, קרא ראש הממשלה נתניהו לנשיא הפלסטיני להרגיע את הרוחות: "אבו מאזן חייב להפסיק את ההסתה שמביאה למעשי אלימות. זה אחד מהשורשים של התלהמות היצרים, מה שמובא על ידי תעמולה איסלאמיסטית קיצונית ותעמולה מצד הרשות הפלסטינית".