אאא

המתיחות בה נמצאת מדינת ישראל בימים האחרונים, על רקע התקיפה בסוריה והחשש מפני תגובה אפשרית של איראן או סוריה, מדאיגה מאוד את ראשי השלטון ואזרחי המדינה.

אולם מתברר כי יש שמוצא נחמה בכך שבחסות איומי המלחמה תירגע במעט המתקפה כנגד הציבור החרדי וכנגד עולם התורה והישיבות.

עיתון 'הפלס' מפרסם הבוקר (שני) מאמר מערכת, בו מתאר את הדאגה הגדולה הקיימת בציבור הרחב מפני רוחות המלמה אך כותב כי "בד בבד יש לשים לב לנקודה מעניינת, המתיחות הבטחונית הביאה לרגיעה זמנית במתקפה המתמשכת נגד ציבור היראים ולומדי התורה".

העיתון מנתח כי "ככל הנראה גם גורמים שאינם אוהדים את הציבור החרדי ואת מוסדות התורה מבינים כי בימים בהם מתחוללים זעזועים בטחוניים מדאיגים אין זה הזמן לעסוק בדיווחים מעין אלה שאינם מבטאים ענין ציבורי של ממש, מלבד הצורך הנפשי של קומץ שונאי דת הבקשים להסית כנגד עולם התורה".

בהמשך המאמר מובא כי בספר "פאר הדור" מובאת עדותו של מרן פוסק הדור הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר על דבריו הנוקבים של מרן החזון איש זי"ע כי "המתיחות המתמדת בגבולות הרי היא בבחינת חסד מן השמיים לגונן על אמוני עם סגולה בארץ ישראל מפני נוגשיהם".

"מרן החזו"א אמר בעניין זה כי כתוב 'אין שלום אמר ה' לרשעים', וכל כך למה? כי אם שלום יהיה להם יתפנו להציק לציבור היראים ולעקור את הדת ח"ו, ולפיכך מוטב שיהיו טרודים בהיעדר שלום ושלווה", מצטט העיתון.