אאא

אלוף משנה בחיל האוויר ואישה עולה מצרפת: חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם, הציג היום (שלישי) במסיבת עיתונאים את אנשי מפלגת 'עם שלם' והודיע כי בכוונתו לרוץ בראשות המפלגה בבחירות הקרובות.

במהלך מסיבת העיתונאים, ניפק אמסלם הצהרות רבות, והבטיח כי 'עם שלם' תהיה הפתעת הבחירות של הכנסת ה-19.

"מפלגת עם שלם יוצאת לדרך על מנת להחזיר את היהדות המתונה והיפה מבית אבא לעם ישראל, ועל מנת לטפל בבעיות החברתיות בצורה רצינית, לאחר עשרות שנים של הזנחה", אמר אמסלם.

אמסלם הוסיף ואמר כי "כשאני מדבר על היהדות המתונה, אני מדבר על אותה יהדות ציונית ולאומית של תורה ופרנסה, של שירות בצבא ושל קרוב לבבות -  של קבלת השונה, של חיה ותן לחיות ושל כבוד הדדי".

בהתייחסו לציבור החרדי, אמר אמסלם: "כל מי שמצוי בנבכי העולם החרדי יודע שהציבור החרדי רוצה כן להשתלב בחברה. הוא מאס בעוני ובנזקקות. רק אישיות תורנית רבנית יכולה להוציא את הציבור החרדי מהבור אליו הכניסו אותו המפלגות החרדיות. חשוב לזכור כי גם יוסף טומי לפיד זכרונו לברכה עם 15 מנדטים לא הוציא ולו חרדי אחד לשוק העבודה".

אמסלם התייחס לאפליה העדתית ואמר כי "בעיית האפליה הגזענית במוסדות החרדיים היא עובדה קיימת אך מטוטאת תחת השטיח בחסות ש"ס. מפלגה שהקמתה נועדה למגר את האפליה, נותנת לה חסות כפי שראה עם ישראל בפרשת עמנואל שפקחה לכולנו את העיניים".

אמסלם קרא בדבריו לשירות שווה לכולם, ואמר: "הגיע הזמן לנשיאה משותפת בנטל, ברוח דבריו של משה רבנו, 'האחיכם יבואו למלחמה ואתם תשבו פה'. בזמנו הגשתי לוועדת פלסנר את מתווה אמסלם בנושא הגיוס האומר ברורות, למעט המעטים הראויים, שממיתים עצמם באוהלה של תורה באמת, כולם כולל כולם חייב לשרת בצבא או בשירות אחר ללא יוצא מן הכלל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ח"כ אמסלם התייחס לחזרתו של אריה דרעי לש"ס ואמר כי זה לא מהווה שינוי. לדבריו, דרעי הוא ממציא השיטה וזו אותה גברת בשינוי אדרת. "אריה לא אומר שום דבר שונה מהקולות שש"ס משמיעה, הוא ראוי לה והיא ראויה לו", אמר אמסלם.

במהלך מסיבת העיתונאים, הציג אמסלם את אנשי המפלגה שצפויים להתמודד ברשימת המפלגה בבחירות לכנסת, רשימה די חלשה ללא אישים מוכרים.

ברשימה: משה צרפתי - מנכ"ל תנועת 'עם שלם' מיום הקמתה, אלוף משנה בחיל האוויר, יזם היי-טק, איש תורה ופרנסה. תמר אבוחצירא - עולה מצרפת, אשת עסקים, פועלת ומעורה בקהילה הצרפתית בישראל. אריאל קונסטנטין - רב בית הכנסת הבינלאומי בתל אביב בת אל וחבר בארגון רבני צהר ומקסים אוקנין - סגן ראש עיריית ערד ומ"מ ראש העיר.

אמסלם הבהיר כי הרכבה הסופי של הרשימה יקבע בסמוך למועד הגשתה. לדבריו, היא תכיל דתיים ומסורתיים, אשכנזים וספרדים, גברים ונשים, עולים וותיקים.