אאא

זה ממש לא נעים. מתעוררים באמצע הלילה מזיעים, עם דופק מואץ ויובש בפה. אחרי כמה דקות ארוכות של בלבול מבינים שזה היה רק חלום ושוקעים באנחה רווחה חזרה במיטה. יש אנשים שמעדיפים לראות בחלומות כאלה רק ביטוי לעייפות ולחץ, יש כאלה ששוקעים בחיפוש אחר משמעות נסתרת שבחלום הנורא. אך ישנם 7 סיוטים שנפוצים במיוחד, והפסיכולוגים כבר הספיקו לנתח את משמעותם עבורנו.

תאונת דרכים. חלום פשוט, אך נוראי. לרוב אנחנו חולמים על נסיעה בה אנחנו רואים שעלינו לבלום, אבל הבלם פשוט לא מגיב, והתאונה הופכת לבלתי נמנעת. מומלץ מאוד לבדוק את הרכב במוסך כי במקרים רבים החלום הזה בא לספר לנו שתת-מודע שלנו שם לב להתנהגות מוזרה של הרכב על הכביש ומספר לנו על כך בצורת חלום לא נעים.

אובדן הילד. החלום הזה אופייני לאימהות רבות שרואות את עצמן מטיילות עם הילד במקום הומה אדם, כשהילד פתאום עוזב את היד והולך לאיבוד בתוך ההמון האדיש. מדובר בהרגשה נוראית, אך דווקא מאחורי החלום הזה אין שום דבר מיוחד או מסוכן. הוא אופייני לאימהות דאגניות רבות, ולעיתים קרובות גם מגיע אחרי חדשות קשות ששמענו או קראנו.

סיוט במקום העבודה. גם אחרי שיום העבודה נגמר הוא ממשיך לרדוף אותנו בחלומות, ולעיתים עוד בצורה ממש לא נעימה, כשאנחנו מבצעים טעות חמורה והבוס מגלה אותה. במקרים עוד יותר גרועים מישהו אחר מבצע את הטעות החמורה, אבל האשמה נופלת עלינו ואנחנו לא מצליחים לשכנע את הסביבה בחפותנו. זהו חלום אופייני לרבים מעובדי המשרדים המודרניים. כצפוי הוא מבשר רק על עומס רב מדי בעבודה ולעיתים גם על הפחד מכישלון במקום עבודה חדש.

חרקים, נחשים ושאר בעלי חיים לא נחמדים. חלום מאוד לא נעים על מתקפת יצורים מגעילים שמתרוצצים על הגוף, עוקצים, חונקים ומציקים בשלל דרכים. ככל שבן אדם פוחד מהיצורים האלה יותר, כך החלום הופך ליותר ויותר טורדני. במקרה הזה מומלץ דווקא לא להיכנס למעמקי הפסיכולוגיה, אלא לנקות היטב את המזרנים ולהחליף מצעים. לא פעם החלומות האלה נובעים מעקיצות של קרציות אבק או אלרגיה על חומר כלשהו במצעים.

נפילה. חלום קצר ומפחיד כמו הנפילה עצמה. אין משמעות לפרטי הנפילה, מה שמשותף לכל החלומות האלה זו ההרגשה הנוראית של הקרקע הנשמטת מתחת לרגליים. הפסיכולוגים סבורים שהחלום מצביע על שינוים רציניים בחיים שגורמים לבן אדם לאבד את הביטחון בחיים שלו. כשהדברים יסתדרו, חלומות הנפילה יפסקו.

מבוך המדרגות. אנשים רבים מספרים על החלום בו הם חייבים להגיע במהירות למקום כלשהו, אך המדרגות פתאום הופכות למבוך, והם לא מצליחים להגיע ליעדם. לרוב החלום הזה אומר שלא מזמן בן אדם קיבל החלטה חשובה אך מוטעית. המוח עוד לא מוכן להודות בטעות, אך התת-מודע כבר עשה את זה, וחלום המדרגות הוא סימן מובהק לכך.

מבחן. אחד החלומות הפופולריים ביותר. לא משנה בני כמה אנחנו במציאות, בחלום אנחנו חוזרים לספסל הלימודים ומנסים לעבור מבחן, אליו לא התכוננו או ששכחנו את החומר. החלום הזה בא אלינו בתקופות בהן אנחנו לוקחים על עצמנו יותר מדי או שמנסים למצוא פתרון לבעיה סבוכה במיוחד.