אאא

מבצע צוק איתן:  מזכ"ל האו"ם באן קי מון הגיע הצהריים (שלישי) לביקור מיוחד בישראל בכדי לנסות ולקדם הסכם להפסקת אש בין ישראל לחמאס.

מזכ"ל האו"ם נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בקריה בתל אביב ולאחר מכן יצאו בהצהרות לכלי התקשורת.

נתניהו פתח ואמר: "זה ברור שישראל עושה מה שכל מדינה הייתה עושה אם הייתה מותקפת בטילים יום אחר יום שבוע אחר שבוע. שום מדינה לא תוכל לעמוד על כך מנגד. אנחנו קיבלנו את הצעת הפסקת האש המצרית חמאס דחה אותה".

"אני מאמין שאתה מבין שישראל תעשה מה שצריך להגן על עמה" הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו התייחס לאזרחי רצועת עזה שסובלים מהלחימה ואמר: "אזרחי עזה הם קורבנות של ממשל החמאס המסתתר מאחוריהם. ישראל העניקה לרצועת עזה בטון וכעת אנחנו רואים כי חמאס השתמש בבטון הזה כדי לבנות מנהרות טרור שהורגות אזרחים. אנחנו מנסים לצמצם את הפגיעה באזרחים ופתחנו בבית חולים שדה".

מזכ"ל האו"ם באן קי מון אמר במסיבת העיתונאים ואמר כי "אף מדינה לא הייתה סובלת ירי רקטות לשטחה".

"יותר מדי משפחות, הן פלסטיניות והן ישראליות, קוברות את ילדיהן" הוסיף מזכל האו"ם ואמר: " המסר שלי הוא: הפסיקו להילחם ותתחילו לדבר. טפלו בסיבות לסכסוך. אין אלטרנטיבה לפתרון שתי המדינות. יש לכם עתיד משותף. אמשיך לעשות הכול להביא שלום לשני העמים".

מזכ"ל האום דיבר נגד החמאס ואמר:  "הפעם אני עומד כאן בלב כבד. בעוד אנחנו מדברים, טילים ממשיכים ליפול על ישראל שיורים חמא והג'יאהד האיסלאמי. ראיתי עדויות בעצמי. אנחנו מגנים בתוקף התקפות טילים ושימוש באתרים אזרחיים כמו בתי ספר למטרות צבאיות".

באן סיים את דבריו ואמר: "אני שולח תנחומים לראש הממשלה ותושבי ישראל על ההרוגים. אני מעריך את הלגיטימיות שלכם להגן על עצמכם. אך מבקש שתרסנו תגובתכם".