אאא

בחצות (שני) נכנסה לתוקפה הפסקת האש בין ישראל לארגון הטרור חמאס, זאת למשך 72 שעות. עד לרגע האחרון ירו ארגוני הטרור ברצועה לעבר ישראל, כאשר על פי טענת הזרוע הצבאית של החמאס, הארגון ירה רקטת M75 לעבר תל אביב.

תושבים בעיר דיווחו על קול נפץ שנשמע ברחבי העיר, אך לא נשמע אזעקה. ב-23:45, רבע שבע בלבד לפני כניסתה של הפסקת האש לתוקף, נשמעו אזעקות בקריית מלאכי, מועצות שפיר, באר טוביה ומועצה אזורית מרחבים. מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות בשמי קריית מלאכי.

עוד קודם לכן, מערכת "כיפת ברזל" יירטה שתי רקטות בשמי אשדוד. לא דווח על נפגעים או על נזק.

כאמור, שעתיים קודם כניסתה לתוקף של הפסקת האש הנוספת בין ישראל וחמאס, נשמעו אזעקות באזור הדרום ורקטות יורטו מעל אשדוד. אזעקות נשמעו גם באזור חבל יבנה, לא דווח על נפגעים או נזק.

מהבוקר שוגרו לעבר ישראל כ-30 רקטות ופצצות מרגמה, כשמנגד ביצע חיל האוויר הישראלי תקיפות לעבר 36 מטרות ברצועת עזה. מאז חידשו הפלסטינים את הירי לעבר ישראל, תקף צה"ל 160 מטרות טרור ברחבי הרצועה. 

כאמור, בחצות נכנסה לתוקפה הפסקת האש למשך 72 שעות, כאשר במהלך שלש היממות הקרובות יישבו הצדדים בקהיר וידונו בהסכם ארוך טווח.

למרות הפסקת האש, נראה כי בישראל מבינים כעת כי בסיום הפסקת האש, במידה והצדדים לא יצליחו להגיע לעמק השווה, ארגוני הטרור ברצועה עשויים לחדש את הירי לעבר ישראל, כמו בסיום הפסקת האש הקודמת.

מוקדם יותר היום, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בפתח ישיבת הממשלה בקריה בתל אביב כי מבצע "צוק איתן" יימשך עד להשבת השקט ליישובי הדרום לתקופה ארוכה. "זה ייקח זמן ודורש אורך רוח", אמר. לדבריו, "מבצע צוק איתן נמשך, בשום שלב לא הכרזנו על סיומו. המבצע יימשך עד השלמת ייעודו - השבת השקט לתקופה ממושכת. אנחנו נעמוד יחד באחדות ובנחישות, עד שנשלים את המלאכה".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר כי "מאז חידש החמאס את האש, צה"ל תוקף בעוצמה עשרות רבות של מטרות. אם הארגון חושב שיתיש אותנו - הוא טועה. נשוב למשא ומתן רק לאחר שהאש תופסק. לא ננהל משא ומתן תחת אש".