אאא

בהמשך לדברים שאמרו בכירים בגור ל´כיכר השבת´, מסרו גם גורמים בכירים בעדה החדרית ש´אין מקום כלל וכלל לזריקת אבנים וכל פעילות אלימה מכל סוג שהוא, כולל אפילו השמעת ביטויי גנאי נגד השוטרים".

היום נמסר ל´כיכר השבת´ מפי אותם גורמים, כי במידה ויידרשו להכריז על הפגנה גם בשבת זו, תיערך ההפגנה בקרבת מקום למאה שערים ובוודאי לא במקום בה נערכה בשבוע שעבר. "כך ניתן יהיה לשלוט טוב יותר על הנערים" אומרים אותם גורמים.

עוד מוסיפים בעדה, כי הפגנה שקטה ומחאה שתיערך בתוך השכונה, תמנע את החיכוכים המיותרים עם המשטרה ותהווה מחאה אמיתית על שמירת השבת וצביונה של העיר ירושלים.

כדוגמא להתרחקות המוחלטת מכל בדל של אלימות, מציינים אותם גורמים כי הגאב"ד הביע צער רב על אופן סיומן של ההפגנות בשבת שעברה וכי גם הראב"ד נתן לכך ביטוי בדבריו השבוע שהתפרסמו בעיתון משפחה.

יצויין, כי עד לרגע זה לא נתקבלה עדיין ההחלטה בדבר קיומה של עצרת מחאה בשבת הבאה עלינו לטובה. ההשערה כאילו אם ייתרחשו מהומות בעת ההפגנה במידה ותתקיים, תמשוך העדה את ידה מהמאבק, אינה מופרכת. אך מסתמן כאמור שמארגני המחאה, יעשו הכל על מנת לא לאבד את השליטה על המפגינים.