אאא

הפתעה מרעננת: אל טפטוף השירים הווקליים שיצאו השנה בספירת העומר, הצטרף גם אברהם פריד - שהקליט יחד עם בני משפחתו אלבום המבוסס על שירה בלבד ומותר להאזין לו על-פי ההלכה גם בימים אלו.

להאזנה לאחד השירים, לחצו כאן

בשל המגיפה שפגעה בתלמידיו של רבי עקיבא נהוגים בימי ספירת העומר קצת ממנהגי האבלות, ובהם האיסור על שמיעת נגינה. מה שלא נאסר לכל הדעות הם שירים המבוססים על קולות בלבד, ואכן מדי שנה יוצאים כמה וכמה שירים כאלו, שמספקים מעט אוויר לנשימה לחובבי המוזיקה.

גדול הזמרים החסידיים, אברהם פריד, לא ממש התכוון להוציא אלבום חדש לימי ספירת העומר, ולמרות שלא הגיע דבר חדש לחנויות - ניתן כעת להשיג דיסק חדש שלו, שאינו רשמי. מדובר באלבום שהקליט יחד עם ילדיו, אחיו ואחייניו, ועניינו הוא שימור הניגונים שהיו נהוגים בבית ילדותו של פריד, ומושרים מפי אביו - הרב יעקב משה פרידמן ז"ל.

האב יעקב, שהיה חסיד באבוב, היה מזמר ניגונים מהחצר על שולחן השבת, ולאחר מותו החליטה משפחת פרידמן להנציחם באלבום, שנקרא "זמירות בית אבא". בני המשפחה התכנסו באולפן, וללא כלי נגינה שרו יחד את הניגונים המוכרים והאהובים מביתם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'מוזיקה' ותישארו מעודכנים

בכל הנוגע לילדיו של פריד - שמצהיר כי הוא אינו מכוון אותם לקריירה מוזיקלית - מדובר בפעם הראשונה שהם מקליטים את שירתם.

למרות שמדובר היה במעין פרויקט פנימי של המשפחה, מי שהקשיב לשירי האלבום אמר לפריד כי הוא "חייב" להוציא אותו לאור. בסופו של דבר הוחלט כי האלבום לא יוצע למכירה באופן רגיל, אלא יינתן במתנה למי שיתרום 18 דולר ומעלה לארגון "יד לשליח", שהוקם לפני כארבע שנים לזכרו של הרב פרידמן, ונועד לתמוך בשלוחי חב"ד ברחבי העולם.

בקיץ הקרוב עתיד פריד לשחרר שני דיסקים חדשים - הראשון, שצפוי לצאת מיד אחרי ספירת העומר, הוא החלק הרביעי בסדרת ניגוני חב"ד, והשני הוא DVD מהופעה שלו בהיכל התרבות בתל אביב.