אאא

האסיר אולמרט? אם לא יקרה מהפך בערעור לבית המשפט העליון, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ייכנס לכלא ויהפוך לאסיר מן המניין החל מה-1 בספטמבר, כך לפי החלטת השופט דוד רוזן שגזר אתמול (שלישי) את עונשו של אולמרט לאחר שהורשע בקבלת שוחד.

כניסתו לכלא של ראש הממשלה לשעבר מהווה אתגר לא פשוט לשירות בתי הסוהר שעוד בטרם התקבלה הכרעת הדין החלו בישיבות קדחתניות במטרה למצוא אגף כליאה שיתאים לדרישות אותן יציבו שירות הביטחון הכללי המאבטחים את אולמרט בשל כהונתו כראש ממשלה והעובדה שנחשף ללא מעט סודות מדינה.

מקום כליאתו עדיין לא ברור אך לשב"ס ישנן אפשרויות מעטות. האפשרות הראשונה שנדונה בקרב בכירי השירות יחד עם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, היא כי ראש הממשלה לשעבר יכלא באגף קטן בכלא מעשיהו שיכול לקלוט רק חמישה עשר אסירים.

באם אפשרות זו תצא אל הפועל, אולמרט ישהה סמוך ונראה לנשיא לשעבר משה קצב שנמצא באגף התורני בכלא מעשיהו ומרצה עונש מאסר של שבע שנים. השב"כ יבחר את האסירים שיהיו בסביבתו של אולמרט כמו את הסוהרים עצמם, כך יהיה גם בכל מקום אליו יוחלט להכניסו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גורמים בשב"ס לא שוללים את האפשרות כי לבסוף יוחלט להקים אגף מיוחד באחד מבתי הכלא שבו ירצו את עונשם כל המורשעים בפרשת הולילנד.

ראש השב"ס הורה להתחיל בימים הקרובים בפגישות עבודה בהם יועלו כל אפשרויות הכליאה לראש הממשלה לשעבר, בישיבות הללו ישתתפו כל גורמי הביטחון לרבות אנשי שירות הביטחון הכללי.

כמו לכל אסיר, גם על אולמרט יוטלו החובות כמו גם ההטבות. חירותו תישלל והוא יהפוך לאסיר מן המניין. מידי בוקר יקום אולמרט למסדר הספירה ומיד לאחר מכן יכנס אל חדר האוכל וישב לצד אסירים אותם יאשר השב"כ. בחודשים הראשונים לא יזכה אולמרט לביקור משפחתו, חבריו או מכריו.