אאא

הבוקר, בשעה 9 בבוקר ייפתחו הקלפיות ו-123,351 מתפקדי מפלגת הליכוד ייצאו להצביע ולבחור את נציגיהם ברשימה לכנסת.

המתפקדים יבחרו ב-132 נקודות הצבעה כשכל אחד ואחת מהם יבחרו 12 שמות בהצבעה ממוחשבת מתוך 97.

בליכוד ישנו בשנים האחרונות מטה חרדי, הצובר כוח פוליטי והשפעה רבה במסדרונות המפלגה. 'כיכר השבת' יצא לעקוב כיצד יצביעו החרדים במפלגת השלטון.

יעקב וידר, נציג המטה החרדי בליכוד ומי שמתמודד על מקום בכנסת במשבצת "הצעירים" אומר ל'כיכר השבת' לקראת ההצבעה מחר כי "יש בסביבות 3000 מתפקדים חרדים, מתוכם למעלה מ-2000 שפילחנו באזורים חרדים ממש, שזה אומר בני ברק, ירושלים, ביתר עילית, אלעד, מודיעין עילית ועמנואל".

"מלבד זאת יש רבים בערים ובמושבים בדרום ובצפון הארץ, אנחנו קצת חוששים ממזג האוויר" חושף וידר ומוסיף "צריך להבין שהדבר מרתיע חלק מן האנשים לצאת מהבית לקלפי, בפרט שאין מחר יום שבתון כללי, וציבור המצביעים עושה זאת על חשבון זמנו הפנוי ולאחר שעות העבודה".

"אני קורא לכל המתפקדים החרדים לצאת ולהצביע משום שהיום תקבע צורת מפלגת השלטון, והמצביעים משפיעים ביום הזה הרבה יותר מהצבעתם ביום הבחירות עצמו".

"אני אישית מתמודד במשבצת הצעירים מול שלושה אנשים מהציבור הכללי, אני מקווה שאצליח ואבחר, ואוכל לפעול מבפנים למען הבוחרים החרדים של הליכוד שכיום אין להם מייצג במוסדות התנועה".

"אם אבחר אוכל לפעול יותר למען מורשת ישראל ולמען הציבור החרדי דבר שלדעתי חשוב מאוד לעשות אותו מתוך מפלגה גדולה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"במענה לשאלת 'כיכר השבת' האם גם למטה החרדי בליכוד יש רשימת מומלצים? או לחילופין "רשימת חיסול"? אומר וידר בחיוך "סך כל המתפקדים החרדים איננו מספיק גדול בכדי לגבש רשימה משלו. כמובן שיש כאלו שאנו מעדיפים לראות אותם ברשימה בפרט כאלו שדאגו לצורכי הציבור החרדי כדוגמת זאב אלקין שפעל רבות בנושא חוק טל למען הציבור החרדי,יש גם את שר האוצר יובל שטייניץ, יש גם את משה בוגי יעלון שתמך במורשת ישראל".

"אני אומר תמיד" מדגיש וידר, "איננו נגד המפלגות החרדיות, אנחנו רוצים לשמש כתובת לכל אלו שאינם בוחרים טבעיים בש"ס ויהדות התורה ומחפשים כיצד להשפיע דרך מפלגות אחרות".

עסקן חרדי בכיר בליכוד שמעדיף להישאר בעילום שם אומר ל'כיכר השבת', כי הוא חושש הפעם מרשימת 'הליכוד ביתנו' החדשה. "צריך לזכור כי בסופו של דבר הרשימה תאוחד עם ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן וזה יכול להשפיע על כל אופי הרשימה הסופית לכנסת".

"השאלה הגדולה היא, אם יהיה לנו את הכוח להשפיע על זהות הנציגים ברשימה", הוא אומר בחשש