אאא

הסחף המדיני כנגד ישראל ובעד פלסטין נמשך: ברוב של 339 מחוקקים נגד 151 אישר היום (שלישי) הפרלמנט הצרפתי את ההצעה להכיר במדינה פלסטינית.

עם זאת, מדובר בהחלטה סמלית בלבד, ללא השפעה מדינית מיידית. החלטה דומה התקבלה גם בבריטניה, ספרד ואירלנד.
ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי ישראל סבורה שההצבעה באסיפה הלאומית, התומכת בהכרה במדינת פלסטין, רק תרחיק את הסיכוי להגיע להסדר בין ישראל לפלסטינים.

"החלטות מעין אלה רק מקצינות את העמדות הפלסטיניות ושולחות מסר שגוי למנהיגי ולעמי האזור" נאמר בהודעת משרד החוץ, "פתרון לסכסוך יושג רק במשא ומתן ישיר בין שני הצדדים, ולא באמצעות מהלכים חד-צדדיים של אחד הצדדים או של צד שלישי".

כזכור, ביום שישי האחרון, במהלך דיון בסוגיה בפרלמנט הצרפתי, הצהיר שר החוץ הצרפתי לורן פביוס כי צרפת קוראת להגדרת לוח זמנים של שנתיים להגעה להסכם בין ישראל לפלסטין. "צרפת תכיר במדינה פלסטינית, השאלה היא מתי ואיך".

לדבריו, "אנחנו עובדים עם שותפינו באו"ם לגיבוש החלטה של מועצת הביטחון שתתניע מחדש את השיחות ותביא להשלמתן. 'דד ליין' של שנתיים הוא אחת ההצעות המודברות ביותר, וממשלת צרפת יכולה להסכים לכך".

"אם המאמץ הזה ייכשל, אז צרפת תיאלץ למלא את חובתה ולהכיר במדינה פלסטינית באופן מיידי, ואנחנו ערוכים לעשות זאת", הדגיש פביוס.