אאא

זה היה צפוי, פרקליטות המדינה קבלה מבחינתה הישג עצום שהשיגה עונש חסר תקדים עבור שלמה בניזרי, מתנגדת כעת לבקשת הדיון הנוסף, אותו הגיש לבית המשפט העליון, צוות המשפטנים החדש והמורחב מטעמו של בניזרי.

לטענת הפרקליטות, אן כאן כל רף ענישה חדש, וכי מדובר בענוש הולם ומרתיע עבור מעשים חמורים מעין אלו.

אם לא תתקבל בקשתו של בניזרי, תהיה המשמעות כי בקרוב הוא יאלץ להיפרד מן החיים החופשיים ולרצות את עונש המאסר הכבד של 4 שנים, אותו גזר עליו בית המשפט העליון לפני כמה שבועות. בתוספת הקנס העצום בסך 250,000 שקלים.

לפני כשבוע, בעת הגשת הבקשה החדשה, אמר ל'כיכר השבת' עוה"ד אבי חימי המרכז את הצוות המשפטי: "לא יתכן לקבוע הלכה חדשה על גבו של אדם, כשהמדובר בעבירה שנעברה לפני שנים רבות, תוך קביעת רף ענישה חדש, התעלמות מכל מידות הענישה המקובלות, ומעברו האישי של הרב בניזרי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עו"ד חימי אף הוסיף: "בית המשפט העליון עשה עוול לבניזרי, נעשה כאן מעשה חריג בקנה מידה משפטי. בית המשפט המחוזי לא טעה כל כך שבג"ץ צריך להפוך את פסק דינו באופן כל כך דרמטי".

לדברי הצוות החדש, מדובר כאן ב"עונש חסר פרופורציה וחסר בו דיון משפטי". לדבריהם, "תמוהה בעינינו העובדה שעל גבו של בניזרי קבעו רף ענישה חדש. סוגיה זו לבדה ראויה לעלות בפני הרכב מורחב של שופטי בג"ץ", כך לדוגמא הם מסתייעים בגזר דינו של הירשזון: "אם בניזרי קיבל ארבע שנים, על פי אותן אמות מידה, צריך היה הירשזון לקבל 20 שנה..."

כעת, לאחר שהצד השני, היינו פרקליטות המדינה, הגישה את דעתה בעניין, צפוי בית המשפט לפרסם את החלטתו בשבועות הקרובים.