אאא

נגד ראש עיריית רמת גן צבי בר יוגש כתב אישום בעבירות של לקיחת שוחד בסך יותר מ-2 מיליון שקל, הלבנת הון, זיוף, מרמה והפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מס. כך הודיעה היום (ג´) המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, בראשות עו"ד אביה אלף, לעורכי דינו של בר.

ההחלטה, שהתקבלה על דעתו של פרקליט המדינה משה לדור, כפופה עדיין לשימוע שייערך לבר בחודשים הקרובים, בפניו של לדור, לפני שתתקבל החלטה סופית על העמדתו לדין.

החשדות נגד בר מתייחסים לפעולות שביצע בר בין השנים 2003 עד 2008. על פי הראיות שבידי הפרקליטות, לקח בר שוחד, בתפקידו כראש העיר, מ-5 יזמי נדל"ן ברמת גן ובמחוז ת"א, במסגרת 4 פרשיות שונות.

במקביל, הודיעה המחלקה הכלכלית לעורכי דינם של יזמי הנדל"ן כי גם נגדם הוחלט להגיש כתבי אישום בכפוף לשימוע, בעבירות של מתן שוחד לבר בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים שבהם יש להם אינטרסים כלכליים, וכן הלבנת הון. אחד מחמשת היזמים מואשם גם בזיוף ושיבוש מהלכי משפט.

ממשרד המשפטים נמסר כי ההחלטות על כתבי אישום נגד בר וחמשת היזמים הם תוצאה של חקירה מורכבת ורבת היקף, שנוהלה על ידי צוות חקירה בראשותה של רפ"ק יעל הראל מיאח"ה, ובמסגרתה נחקרו עשרות עדים ומעורבים ונתפס חומר רב בארץ ובחו"ל. את התיק המסועף מלווים עו"ד ענבל לוי, נטלי קוקוי וטל פרג´ון מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות.