אאא

מדרדרים לפשע; בתוך שבועיים, התגלה הבוקר (שלישי) שוב מטען חבלה בבני-ברק, שבחסדי שמים נוטרל על-ידי חבלני המשטרה בטרם אירע אסון.

בשעות הבוקר, מעט לפני השעה 10:00, הזעיק תושב בני-ברק את כוחות המשטרה לרחוב המכבים בשכונת פרדס כץ, לאחר שמצא חפץ החשוד כמטען מתחת למכוניתו.

חבלן משטרה שהגיע ראשון למקום, העלה את רמת החשד כי מדובר במטען אמת וכוחות משטרה גדולים הגיעו למקום, סגרו את הרחוב ופינו את העוברים ושבים. כוחות מגן דוד אדום הוזעקו גם הם והועמדו בכוננות.

בנוסף, פינו השוטרים את דיירי אחד הבתים הסמוכים למכונית, מחשש כי פיצוץ של המטען יפגעם בבית וביושבים בו.

במשך שעה ארוכה עמלו חבלני המשטרה על פירוק מטען הצינור שהתגלה מתחת לרכב ונטרולו. בחסדי שמים, הצליחו לנטרלו בטרם התפוצץ.

שוטרי משטרת מרחב דן פתחו בחקירת נסיבות המקרה, כאשר הרקע לכך הוא ככל הנראה פלילי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

התושבים ההמומים המתגוררים בסמיכות, אמרו הבוקר ל"כיכר השבת" כי "זהו נס של ממש שהמטען לא התפוצץ. מדובר בשעה בה אברכים רבים יחד עם ילדיהם צעדו לבתי הכנסת לתפילת שחרית של חול המועד, מי יודע מה יכול היה להתרחש חלילה,באם המטען היה מתפוצץ".

מהמשטרה נמסר כי "חבלני משטרה הוזעקו לרחוב המכבים בבני ברק, בעקבות הודעה על חפץ חשוד. החבלנים שהגיעו למקום זיהו מטען צינור שהונח מתחת לרכב חונה. המטען נוטרל על ידי החבלנים".

לפני כשבועיים ימים, הוזעקו כוחות משטרה לרחוב עמק יזרעאל בשכונת קרית הרצוג בעיר, בעקבות חפץ חשוד. לאחר בדיקה, קבע חבלן המשטרה כי מדובר במטען צינור שהוטמן בתוך תיק. חבלני המשטרה ניטרלו את המטען והמשטרה פתחה בחקירה.

במהלך השנה האחרונה נמצאו שלושה מטענים נוספים בעיר בני-ברק, כאשר שניים מהם התפוצצו, הראשון ברחוב השומר פינת הר סיני בעיר והשני ברחוב כינרת, בכניסה למוסך מכוניות.