אאא

הסערה בעקבות סגירת החנויות בשעות הלילה בעיר בני-ברק ממשיכה לעורר הדים רבים. הבוקר (שלישי) יוצא בטאון תנועת דגל התורה "יתד נאמן" במאמר תמיכה בראש העירייה החדש, אברהם רובינשטיין, על החלטתו לאכוף את סגירת החנויות בשעה 23:00 בלילה.

"כידוע מזה שנים עושים ראשי העירייה בבני-ברק את מירב המאמצים לסגור בשעה סבירה", נכתב בעיתון, "כל העת אנשי חינוך ומטפלים בנוער קובלים על הפירצה הזאת הקוראת לגנב המשמשת כאחד משערי היציאה של נפשות טהורות רבות בדרך אל האבדון".

לדברי כותב המאמר בעיתון, רובינשטיין בסך-הכל ממשיך את מורשת קודמו בתפקיד ח"כ יעקב אשר שבעקבות הוראתם של גדולי ישראל הורה לסגור את החנויות בשעה מוקדמת ואילו כעת ניסו בעלי החנויות לנצל את חילופי השילטון ולעשות שינויים.

"חלק מבעלי העסקים הללו מפעילים לחץ רב נגד אכיפת חוק העזר כשעיקר טיעונם מתבסס דווקא על 'יידישקייט' לאמור, 'הלוא הצעירים ילכו לתל אביב או לרמת גן למקומות שאינם כשרים, אנחנו בעצם מצילים אותם...'", מגחך העיתון "אכן, לנוכח גילוי פרצופם של אלו הפועלים בכזו 'מסירות' עבור בני הציבור החרדי, דומה שזהו הזמן לומר "מוחל טובות" לכל הללו מכל הסוגים והגוונים כאחד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מדובר בהתייחסות ראשונה של העיתון הליטאי למאבק הסוחרים והתושבים בראש העיר החדש שנחשף לראשונה ב"כיכר השבת", וזאת עקב הטענות כי רובינשטיין שינה ממדיניות קודמו והחל לאכוף חוק עזר ישן שהתקבל לפני למעלה מ-10 שנים ואשר בשטח איש לא אכף אותו עד החודש האחרון.

יצויין כי הדעות בעיר חלוקות לגבי משמעותו של הצעד וחלק מהסוחרים אף מתבטאים בחיוב על הפעולה החדשנית וזאת משום שלדבריהם הינה מחזירה את השקט לעיר. מנגד, תושבים רבים מתלוננים כי הם נאלצים לכתת רגליהם וליסוע למקומות מרוחקים על מנת לרכוש מוצרי מזון בסיסיים בשעות הלילה.

כך או כך, הודיע ראש העיר כי בשבוע הקרוב החוק החדש לא ייאכף וזאת במטרה לתת לתושבים להשלים את קניותיהם לרגל חג הפסח.