אאא

תקופת הדימדומים של 'בין הזמנים' מוציאה, כנראה, מבני הישיבות, את מיטב היכולות ההיפראקטיביות.
בימים האחרונים טיפלו אנשי יחידות החילוץ, ההצלה, המשטרה, כיבוי אש ומגן דוד אדום, במקרים רבים של בחורי ישיבות שנתקעו או נפלו במסגרת טיולים באיזורים מסוכנים.
אתמול נפל צעיר חרדי מגובה רב בנחל עמוד ונפצע קשה. מתנדבי יחידת החילוץ שערכו סריקות מצאו את המטייל מחוסר הכרה. הנפגע קיבל סיוע רפואי בשטח ופונה לבית החולים במצב קשה.
היום אחר הצהרים פינה מסוק בחור ישיבה במצב בינוני שנפל בנחל צאלים. הבחור הועבר לטיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע.
היום גם הוקפצו חיילי צה"ל לגבול לבנון לפנות מספר בחורי ישיבות שחדרו לקברו של מר בר רב אשי, ללא תיאום מוקדם וכנגד הנחיות כוחות הבטחון.
תקופות בין הזמנים גבו מחיר כבד בשנים האחרונות מהציבור החרדי, בעיקר מקרב בני הישיבות. הבחורים יוצאים לטיולים ללא פיקוח, לוקחים סיכונים מיותרים ופעמים רבות חוזרים חבולים.
השנה החליטו הגראי"ל שטיינמן והגרי"ש אלישיב להתייחס לנושא הכאוב. במכתב מיוחד הם כתבו:
"על ההורים להיות מודעים לסכנות ולראות את הנולד ולעמוד על המשמר ולא לתת לבניהם לצאת לטיולים אלא אם יש הכרח יצאו בטיולים מאורגנים בפיקוח הראוי המונע סכנות רוחניות וגשמיות".
"עיניהם הטהורה של גדולי ישראל שליט"א כנראה צופים היטב את המתרחש", אומר אחד מראשי הישיבות ל'כיכר השבת', "כל שנותר לנו הוא לקוות שהבחורים יאזינו לאיסור ולאזהרות ברצינות וינצלו את הזמן שנותר על מנת להתכונן לזמן קיץ בריא".