אאא

עוד לא הותר צו איסור הפרסום המונע את חשיפת הסיפור המלא בנוגע לנושא היעלמותו של רפאל מירלאשווילי (זוהר), אך ישנם כאילו שמרשים לעצמם לערוך חשבון-נפש "נוקב" עבור חב"ד.

אתר חרדי מסוים פרסם במהלך היום סדרת כתבות "נגד הנהגת חסידות חב"ד". האבסורד הוא שהסיפור המלא עדיין לא פורסם ויש כאלה מחוץ לחב"ד שחושבים לערוך לה חשבון-נפש, מה שאמור להתבצע בתוככי המגזר החב"די בלבד.

האתר חב"ד און ליין מדווח היום כי בקרב הנהגת חב"ד שורר זעם על הפרסום. מערכת האתר מבטיחה לחשוף מחר את הסיפור במלואו, שישפוך אור על הפרשה המזעזעת.

גם אתר האינטרנט שטורעם.נט, מפרסם הערב כתבה חריפה ובה מתראיין רב שיכון חב"ד בלוד, הרב ברוך בועז יורקוביץ´: "מאז שידענו על המקרה עמדנו כל העת בקשר עם המשטרה שהנחתה אותנו ואמרה לנו כיצד לפעול. הרי לא יעלה על הדעת שננהג כאן בחוסר אחריות ועל דעת עצמנו. כל מה שעשינו היה בעצה אחת עם המשטרה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לגבי הטענות שההנהגה החב"דית לא הייתה בקשר עם המשפחה, דוחה הרב יורקוביץ´ את הטענות על הסף: אלו שטויות, עמדנו עם המשפחה כל העת, מדובר בטיעונים מגוכחים, שהם ממש בבחינת לא תעמוד על דם רעך. יש מי שרוצה לרקוד על הדם ולהאשים את חב"ד. זהו פשוט לשון הרע והוצאת שם רע, ונדמה אפילו שמי שעושה זאת אפילו נהנה מזה קצת. זו ממש רשעות".

ר´ חיים גלינסקי, שכן, ומי שעמד בקשר עם המשפחה השיב גם הוא על הטענות: "עמדנו בקשר עם המשפחה כל הזמן והיינו קשובים לכל צרכיהם. ברגע שנודע שהוא נעדר, חברים רבים שלו גייסו חברים נוספים ויחד עם מתנדבי וזק"א וחסידי חב"ד רבים הפכו את העולם כדי למצוא אותו. הטענות הינן שקריות לגמרי.

כל בדיל של מידע שהגיע מכיוון דרום הארץ וצפונה הזניק את כולנו לאיזור בכדי לסרוק ולהפוך כל אבן וכביש. כמו כן תחקרו באופן שוטף את נהגי התחבורה הציבורית, מוניות ועוברי אורח. רק אתמול הייתי בבית שמש ואמר לי מפקד זק"א במקום כי לפני שבוע וחצי, הגיעו בחורים חב"דניקים עם תמונות של הנעדר וביררו אצל עוברים ושבים אם ראו את הנעדר".