אאא

רדיו "קול ברמה" עורך היום (ראשון), צום גדליה, יום שידורים מיוחד במלאות 12 חודשים להסתלקותו של מנהיג הדור, מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל.

האזינו לשידור החי:

ביום השידורים המיוחד ישתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה רובי ריבלין, הצמרת הפוליטית של תנועת ש"ס בעבר ובהווה, בניו של מרן והמשמשים בקודש.

את יום השידורים המיוחד פתח הפייטן המפורסם הרב משה חבושה שהיה מבאי ביתו של מרן זצ"ל ושימש לו כאורים ותומים בתחום השירה והפיוט.

חבושה סיפר בתוכניתו "כנגן המנגן" על אהבתו של הרב עובדיה למוזיקה הערבית וזאת על אף ואולי בגלל שלא הבין את השפה על בוריה. "מבחינתו של מרן לא הייתה משמעות למילים ולכן הרשה לעצמו לשמוע אותן", סיפר חבושה והוסיף וסיפר כי לא זכור לו ולו פעם אחת שמרן האזין למוזיקה שלא לצורך מצווה, "תמיד זה היה בנסיבות של סיום מסכת ברית או אירוע אחר של קדושה".

בהמשך סיפרו שני בניו של מרן, הגאון הרב דוד יוסף והגאון הרב אברהם יוסף על החיסרון הגדול שהם חשים יום יום מאז הסתלקותו של מרן. "החסרון הוא אישי וציבורי אבל בעיקר תורני", אמרו השניים "יתומים היינו ואין אב, גם בפן האבהי וגם בפן ההלכתי", ביכו השניים על החלל שהותיר מרן בשדה ההלכה.

בהמשך הגיש שדרן התחנה רונן כץ אוסף של הקלטות נדירות מחייו של מרן, הקלטות אלו שנשמרו על ידי משמשו בקודש הרב צבי חקק וחתנו של הרב משה יוסף, הרב יעקב סיני, מספרות את סיפורו של מרן האדם, זה שעובר על ציוני התעודה של נכדיו וקורא אותם בקול רם כאילו סופר הוא יהלומים, זה ששר שיר ערש לנכדתו הבוכיה וזה המדבר אל עובדי תחנת קול ברמה כדבר איש אל רעהו גם כשהדברים היו דברי מוסר והתעוררות.

בשעה 08:00 - בתוכנית "שמונה עד עשר" בהגשת מרדכי לביא, סיפר הרב אליהו שטרית, מי שהיה במשך 22 שנים עם הרב בכל יום עד 2 בלילה וסייע בהוצאת הספרים, על חיי מרן בתורה וכתיבת הספרים. לאחרונה הוציא הרב שטרית את הספר "רבינו" על מה שחווה במחיצת מרן במשך השנים.

בנוסף הושמעו דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר לקול ברמה: "אני מוצא את עצמי מתגעגע לרב עובדיה זצ"ל לטפיחות החיבה שלו לאמרות השפר שלו ובעיקר לאהבת האדם שלו".

וכן הושמעו דבריו של נשיא המדינה רובי ריבלין שסיפר על דרכו הייחודית של מרן למצוא שבילים לכל יהודי ועל כך שלצד גאונותו בכל שבילי התורה נותר אדם עניו המדבר לכל כאילו היה משועי עולם.

בשעה 09:00 - שודר ראיון שערך מרדכי לביא עם יו"ר ש"ס אריה דרעי ובו הוא מספר על הרגעים האישיים שחווה בשנות ההנהגה הפוליטית של ש"ס וגם בשנים בהם נעדר מהשדה הפוליטי וההנהגה בצילו של מרן.

בשעה 10:00 - עדינה בר שלום, בתו הבכורה ספרה במונולוג אישי כשהיא בוכיה על "אבא שלי", מאחורי המנהיג הרב והפוסק אבא ידע תמיד לזכור שהוא קודם כל אבא ברמ"ח אבריו ושס"ה גידיו.

בשעה 11:00 - הרבנית יהודית יוסף סיפרה במונולוג אישי מצמרר על הריקנות שאחזה בבית המפורסם ברחוב הקבלן מאז הסתלקותו של מרן.

בשעה 12:00 - הרב יצחק דוד גרוסמן בחר לקרוא לתוכניתו "מגדלור" כי "זה בדיוק מה שמרן היה בשבילי המגדלור הרוחני והאישי במשך יותר מארבעים שנה" - כך הרב גרוסמן.

בשעה 13:00 - שודרה התוכנית "לחיות בצילו" בה סיפר ח"כ אלי ישי על השנים בהם הנהיג את תנועת ש"ס תחת שרביטו של מרן. "כל פעם שמרן קרא לי 'בכל ביתי נאמן הוא' הרגשתי התכווצות קטנה וכי איך אפשר לנהוג אחרת מול מנהיג בסדר גודל שכזה?", הוא שאל.

בשעה 14:00 - הרב אמיר קריספל סיפר לעמי מימון על הפרטים הקטנים שליוו אותו בשנים הארוכות שליווה את מרן כמשמש בקודש.

בשעה 15:00 - פאנל מיוחד על מפעלות החינוך שהקים מרן - 'מעין החינוך התורני', 'אל המעיין' ו'נאות מרגלית'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשעה 16:00 - השר לשעבר אריאל אטיאס בראיון ראשון מאז פרש מהכנסת יספר על החוויה האישית להיות לצידו של מרן בצמתי הכרעה פוליטיים ואישיים: "כשאתה רואה איך מרן קיבל את ההחלטות שלו אתה מבין מה היא דעת תורה" ועל החלל שנוצר עם הסתלקותו של מרן.

בשעה 17:00 - הרב צבי חקק, משמשו האישי של מרן, מתגעגע.

בשעה 18:00 - פאנל מיוחד עם האנשים שליוו את כתבי מרן.

בשעה 20:00 - הראשל"צ הגאון הרב שלמה משה עמאר בראיון על כוחו של מרן בהלכה: "כשאמרה הגמרא כוחה דהיתרא עדיף ראינו זאת בחוש על מרן זכר צדיק וקדוש לברכה".

בשעה 21:00 - את יום השידורים המיוחד יחתום לקט הקלטות מיום הפטירה החל מהתפילות לרפואתו של מרן עובר דרך ההודעה המזעזעת על פטירתו וכלה בהספדים המרגשים שנישאו על קברו.

בשעה 22:00 - שידור ישיר מהאזכרה הגדולה באצטדיון הארנה בירושלים.