אאא

היום התקיים בעיריית ירושלים כנס שייערך תחת הכותרת "בחירת רב ציוני לירושלים". את המפגש יזמה רחל עזריה, חברת מועצת העיר ירושלים וחברה בגוף הבוחר של הרב הראשי.

עזריה אומרת כי "יש לנו - אנשי הציונות הדתית בשותפות עם החילוניים - הזדמנות חד פעמית להחזיר אלינו את היכולת להוביל יהדות שפויה, מתונה, נעימה ונהדרת, כפי שהיא באמת. לכאורה מדובר בנושא נפרד, אולם הוא קשור בקשר הדוק לשלל העניינים הצצים בעת האחרונה בהקשר של יחסי דתיים–חילונים ולהקצנה המדאיגה של הציבור החרדי. החניון בכיכר ספרא, הגיורים של הרב דרוקמן, פרשת עמודי העירוב.

והמדובר הוא בבחירת רב ראשי ציוני לעיר ירושלים. יש לנו הזדמנות כעת לבחור רב ראשי לירושלים, כזה שלא רק יכיר בגיורים החשובים וההלכתיים של הרב דרוקמן אלא גם יוקיר אותם ויאמר קבל עם ועדה: זאת היהדות, זאת ערבות הדדית, זאת אחריות כלפי עם ישראל ומדינת ישראל.

רב ראשי שידאג לכשרות טובה בלי חומרות חדשות לבקרים, רב ראשי שידאג למערך נישואין נעים וידידותי. ובעיקר, רב שמבין שכל יהודי באשר הוא צריך להרגיש בנוח בירושלים, שהכותל שייך לכולם, ושהעיר שייכת לכולם, גם לאלו שזקוקים לחניון בהגיעם לביקור בעיר העתיקה, וגם לאלו שמעוניינים לאכול מזון לא כשר.

אנו בציונות הדתית חושבים על כלל החברה הישראלית, ולכן אנחנו כאידיאולוגיה נדאג לכך שכל הציבור הישראלי ירגיש בנוח בירושלים. דרוש לנו רב ראשי ציוני. כזה שימתן ויגשר על הפערים בחברה הישראלית ובעירנו ירושלים. זו העת לשיתוף פעולה של הציונות הדתית עם הציבור החילוני, זו העת לבחור רב ראשי ציוני לעיר ירושלים, וזו העת לעמוד מאחורי אנשים דוגמת הרב דרוקמן, שמקדמים את הערכים הנשגבים ומלאי החמלה של היהדות".